ВМРО-ДПМНЕ: Ова е Македонија за сите – Со СДС и ДУИ има само сиромаштија, криминал и иселување


Ова е Македонија за сите – Со СДС и ДУИ има само сиромаштија, криминал и иселување, граѓаните бараат промена на власта, ВМРО-ДПМНЕ ќе донесе достоинствен живот ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Гордана Димитриеска Кочоска, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ на вечерашната трибина насловена како „Развојни политики за стабилна економија“ се осврна на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Анастасија Илиеска од ВМРО-ДПМНЕ на вечерашната трибина во организација на ВМРО-ДПМНЕ на тема насловена како „Развојни политики за стабилна економија“ се ...
| | веќе видена | слични
8 копии

За да постигнеме економски раст и развој на наредниот период на Република Македонија, прво е потребно санација на катастрофалната состојба во која што СДС и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Велес од еден голем индустриски центар, развиен град, за жал во последните 10, 15 години гледаме дек постојано тоне и граѓаните некако многу тешко се соочуваат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Градоначалникот на Велес, Марко Колев на вечерашната трибина во организација на ВМРО-ДПМНЕ насловена како „Развојни политики за стабилна економија“ укажа дека ...
| | веќе видена | слични

„Ние економистите многу често го споменуваме БДП како показател за вкупната економска активност или велиме тоа значи колку е успешна една економија и го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска му порача на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски да продолжи да се занимава со неа, бидејќи ѝ го ...
сите 372 | | | веќе видена

К. Р. (21) е уапсен поради сомнение дека во студентски дом ѝ се заканувал на девојката и ѝ рекол „дека секој што ќе му пријде, вклучително и полицијата, ќе го ...
сите 154 | | | веќе видена

Тројца повозрасни граѓани се уапсени откако биле фатени додека краделе бакарен кабел. Како што информира МВР, обидот за кражба се случувал во сред бел ден, ...
сите 331 | | | веќе видена

Најмалку 113 лица загинаа, а уште 150 се повредени во страотниот пожар што зафати сала за венчавки во северниот дел на Каракош во Ирак. Откриено е дека ...
сите 39 | | | веќе видена

Вицепремиерот за европски прашања Бојан Маричиќ попладнево демантираше дека на пратеничката Дафина Стојаноска и испратил вербална или гестикулативна порака на ...
сите 112 | | | веќе видена

Британскиот министер за одбрана Грант Шапс разговарал за тоа како да се зајакне воздушната одбрана на Украина за време на состанокот со претседателот Володимир ...
сите 121 | | | веќе видена

Државниот пазарен инспекторат (ДПИ) синоќа казнил и пломбирал уште пет маркети ширум земјава кои не ја испочитувале одлуката за ограничување на цените на дел ...
сите 54 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Ова е Македонија за сите – Со СДС и ДУИ има само сиромаштија, криминал и иселување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: