Зачинето пилешко со црвен пиперОстанато

Откако лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, праша дали Ванковска и Јакимовски ќе останат доследни измеќари на нивните работодавачи”, предизвика жестока ...
сите 191 | | | веќе видена

Првиот вицепремиер за европски прашања Бојан Маричиќ и секретар за меѓународна соработка на СДСМ очекува во вториот круг од претседателските избори да се ...
сите 258 | | | веќе видена

Во февруари дневно се убиени или повредени најмногу руски војници од почетокот на руската инвазија на Украина, пред повеќе од две години, покажаа најновите ...
сите 266 | | | веќе видена

Гробот на Алексеј Навални во Москва и денеска беше покриен со цвеќе, а неговите сонародници сè уште доаѓаат да му оддадат почит. Редот на гробиштата Борисово ...
сите 170 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, упати благодарност до сите граѓани кои денеска се потпишаа за кандидатот за претседател на партијата, Гордана ...
сите 149 | | | веќе видена

Народниот правобранител Насер Зибери јавно им одржа лекција на извршителите и судиите, кои седум месеци одбиваат да ги применуваат измените на Законот за ...
сите 164 | | | веќе видена

Големиот влажен бран кој ќе ја зафати територијата на Македонија денес попладне и навечер, како и утре и истиот е поврзан со длабокиот циклонски систем кој е ...
сите 176 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зачинето пилешко со црвен пипер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: