ВИДЕО ИНТЕРВЈУ | Стојанов: Масовно се иселуваат младите, немаме податоци колку се заминати за Хрватска


Околу 800 апликации на млади луѓе за работа во Хрватска има од општина Неготино. Градот иако меѓу првите има Слободна економска зона, нема ниту една фабрика во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претприемачите од Косово се загрижени за состојбата на северот, бидејќи како што велат, освен пречки во увозот и извозот, стравуваат и дека странските ...
| | веќе видена | слични

Македондецот по мајка Немања Стојановиќ и неговата сопруга Александра животот во Нови Сад каде се родени и пораснати го замениле со живот на село. Работат за ...
| | веќе видена | слични

Германската компанија „Вакер Нојсон“ отвори фабрика во Крагуевац. Во првиот квартал од годинава нивото на странски директни инвестиции во Србија изнесува 783,9 ...
| | веќе видена | слични

Александар Рунчев е технолог, Македонец кој минатата година ја направи најдобрата ракија во светот. Рунчев работи во дестилерија Палиќ, фирма сестра на ...
| | веќе видена | слични

За едно општество да има развој и раст е потребно да се развиваат здравството, образованието и социјалната политика, а основен и неопходен услов е развојот на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен моментно е на пат за Израел, бидејќи примирјето меѓу Израел и Хамас истекува утре наутро. Тој попладнево во ...
сите 558 | | | веќе видена

Интерпол распиша меѓународна потерница за исчезнатата 14-годишна Вања Ѓорчевска од Скопје, по која се трага трет ден, а МВР формираше и специјален штаб. ...
сите 156 | | | веќе видена

„Балканот пред температурен шок: Најпрвин големо затоплување на времето, на повеќе места во регионот ќе се мерат температури до околу, па дури и над 20 ...
сите 204 | | | веќе видена

Секретарот на израелскиот кабинет Јоси Фукс денеска ги оцени како лажни извештаите дека се разговара за можен договор за ослободување на заложниците од Појасот ...
сите 89 | | | веќе видена

Клиниката Жан Митрев додели уште 80 ваучери за бесплатни педијатриски прегледи на новороденчиња од Општина Центар. Ова е веќе третпат годинава како се ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВИДЕО ИНТЕРВЈУ | Стојанов: Масовно се иселуваат младите, немаме податоци колку се заминати за Хрватска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: