ВИДЕО | Андоновиќ: Тесна победа на Ердоган за мандат полн со предизвици


Реџеп Таип Ердоган го зацементира својот статус на највлијателна личност во модерната историја на Турција, откако победи на вториот круг од претседателските ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган го назначи својот портпарол Ибрахим Калин за шеф на Националната разузнавачка агенција (МИТ). Ова го соопштија од ...
| | веќе видена | слични

Турција, Шведска и Финска ќе се сретнат подоцна овој месец за да се обидат да ги надминат приговорите што ја одложија кандидатурата за членство на Шведска во ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Шведска ги исполни своите обврски кон Турција, изјави денеска генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг по двочасовната средба со турскиот претседател ...
| | веќе видена | слични

Демонстрантите, меѓу другото, се против влезот на Шведска во НАТО и новиот закон за тероризам кој стапи на сила во Шведска, пишува весникот „Дагенс нихетер“. ...
| | веќе видена | слични

Турција веќе 13 месеци го блокира влезот на Шведска во НАТО, обвинувајќи ја за попустливост кон курдските активисти кои живеат на нејзина територија. ...
| | веќе видена | слични

По свечената вечера на која присуствуваа речиси 80 претседатели на држави и влади, Ердоган го објави составот на новата влада во која министерствата за ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Новоизбраниот турски претседател Реџеп Таип Ердоган синоќа именуваше министри во новата влада на Турција. Ердоган одлучи повторно да го назначи Мехмет Шимшек ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерството за надворешни работи вечерва соопшти дека средбата на која присуствувале актуелниот и идниот претседавач на ОБСЕ и шефот на руската дипломатија ...
сите 701 | | | веќе видена

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху изјави дека исламистичкото движење Хамас не се согласило да ослободи дополнителни заложници, со што ги прекршил условите ...
сите 632 | | | веќе видена

Две тинејџерки, Елефтерија С. (13) и Екатерини П. (14) од Калитеа, Грција, исчезнале вчера попладне откако наводно влегле во такси и се упатиле кон непозната ...
сите 209 | | | веќе видена

Денеска беа ослободени две жени, жителки на Израел, киднапирани на 7 октомври, за време на вооружениот напад изведен од Хамас. Израел објави дека тоа се ...
сите 99 | | | веќе видена

Првиот човек на Движењето Беса и актуелен коалиционен партнер на ДПМНЕ во советот на Тетово, сецесионистот Билал Касами, честитајќи го Денот на знамето на ...
сите 102 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска беше во посета на Секторот за внатрешни работи Скопје, организациона единица на МВР, која презема мерки ...
сите 72 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски заедно со потпретседателите на партијата Тимчо Муцунски и Владо Мисајловски остварил средба со помошник ...
сите 136 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВИДЕО | Андоновиќ: Тесна победа на Ердоган за мандат полн со предизвици

Од:
До кого (е-маил):
Порака: