Бајката на Лутон - малиот клуб со скромно стадионче што влезе во Премиер лига


Во најскапиот меч на светот, финале на плејоф за Премиер лига, меч во кој за победникот следат околу 200 милиони евра, на „Вембли“ Лутон Таун на пенали го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ковентри Сити во драматичното изведување на панели беше поразен во најскапиот фудбалски натпревар на светот, оној кој секоја година се игра во финалето за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Секоја година баражот за пласман во Премиер лига во Англија носи неверојатни приказни. Овојпат среќлија е Лутон Таун кој се избори во страшно тешката лига ...
| | веќе видена | слични

Останато

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен моментно е на пат за Израел, бидејќи примирјето меѓу Израел и Хамас истекува утре наутро. Тој попладнево во ...
сите 558 | | | веќе видена

Интерпол распиша меѓународна потерница за исчезнатата 14-годишна Вања Ѓорчевска од Скопје, по која се трага трет ден, а МВР формираше и специјален штаб. ...
сите 156 | | | веќе видена

„Балканот пред температурен шок: Најпрвин големо затоплување на времето, на повеќе места во регионот ќе се мерат температури до околу, па дури и над 20 ...
сите 204 | | | веќе видена

Секретарот на израелскиот кабинет Јоси Фукс денеска ги оцени како лажни извештаите дека се разговара за можен договор за ослободување на заложниците од Појасот ...
сите 89 | | | веќе видена

Клиниката Жан Митрев додели уште 80 ваучери за бесплатни педијатриски прегледи на новороденчиња од Општина Центар. Ова е веќе третпат годинава како се ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бајката на Лутон - малиот клуб со скромно стадионче што влезе во Премиер лига

Од:
До кого (е-маил):
Порака: