Ова е Македонија за сите – Со СДС и ДУИ има само сиромаштија, криминал и иселување, граѓаните бараат промена на власта, ВМРО-ДПМНЕ ќе донесе достоинствен живот


Сиромаштија, разочараност кај граѓаните, иселување, криминал, корупција и распродавање на државата, се само дел од проблемите кои граѓаните ги кажува и овој ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Гордана Димитриеска Кочоска, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ на вечерашната трибина насловена како „Развојни политики за стабилна економија“ се осврна на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Анастасија Илиеска од ВМРО-ДПМНЕ на вечерашната трибина во организација на ВМРО-ДПМНЕ на тема насловена како „Развојни политики за стабилна економија“ се ...
| | веќе видена | слични
8 копии

За да постигнеме економски раст и развој на наредниот период на Република Македонија, прво е потребно санација на катастрофалната состојба во која што СДС и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Велес од еден голем индустриски центар, развиен град, за жал во последните 10, 15 години гледаме дек постојано тоне и граѓаните некако многу тешко се соочуваат ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Градоначалникот на Велес, Марко Колев на вечерашната трибина во организација на ВМРО-ДПМНЕ насловена како „Развојни политики за стабилна економија“ укажа дека ...
| | веќе видена | слични

„Ние економистите многу често го споменуваме БДП како показател за вкупната економска активност или велиме тоа значи колку е успешна една економија и го ...
| | веќе видена | слични

Но, денес гледаме дека може поинаку, со работа и труд може да се постигне целта која што сме ја зацртале, вели Игор Здравковски, пратеник во македонското ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Изборот за претседател на државата во Собрание не е услов за формирање идна владина коалиција, туку предлог, идеја за која бараме да се дискутира и да се ...
сите 390 | | | веќе видена

Шефот на украинската воена разузнавачка служба Кирил Буданов изјави дека рускиот опозициски лидер Алексеј Навални починал од природна смрт. „Веројатно ќе ве ...
сите 463 | | | веќе видена

Од ВМРО-ДПМНЕ обвинуваат дека СДСМ уште еднаш ја докажале својата неспособност. Како што истакнуваат од партијата, помпезното пречекување на обрасци на граница ...
сите 357 | | | веќе видена

Владимир Блажев од ДНК преку фејсбук информира дека утре во 22 часот завршува лицитацијата на нивната награда Златна бубамара, за хуманитарната помош за ...
сите 193 | | | веќе видена

Невообичаено топлото време за овој период од годината, благодарение на топлиот метеоролошки феномен „Ел Нињо” ќе продолжи и во текот на следната недела, ...
сите 183 | | | веќе видена

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху денеска изјави дека офанзивата во Рафа, дури и ако биде одложена поради прекинот на огнот, ќе му овозможи на Израел да ...
сите 183 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ова е Македонија за сите – Со СДС и ДУИ има само сиромаштија, криминал и иселување, граѓаните бараат промена на власта, ВМРО-ДПМНЕ ќе донесе достоинствен живот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: