На северот на Косово тензично, полицијата употреби солзавец да ги растера граѓаните


Косовската полиција утрово фрли солзавец кон вработените во општина Звечан кои во неколку наврати се обидоа да влезат во зградата. Како што јави ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Припадниците на КФОР отстранија дел од бодликавата жица пред зградата на општина Звечан, јавува дописникот на Нова.рс. Отстранет е дел од бодликавата жица на ...
| | веќе видена | слични

Работниците од општина Звечан утрово симболично се потпишаа во книгата на рекорди за да покажат дека и денеска се на своите работни места. Општинската зграда ...
| | веќе видена | слични

Ноќта на северот на Косово помина мирно, а граѓаните и денес се собираат пред општинските згради во Звечан, Зубин Поток и Лепосавиќ до исполнување на нивните ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во општините Зубин Поток, Звечан и Лепосавиќ ноќта помина мирно, а од утрово, седми ден од кризата во тие три општини на северот на Косово, граѓаните повторно ...
| | веќе видена | слични

Србите на северот на Косово продолжуваат да протестираат. И на петиот ден од собирите барањата се исти - повлекување на специјалците од северот а албанските ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Неколку десетици Албанци, претежно млади и тинејџери, се собраа во близина на мостот во јужниот дел на Митровица, одговарајќи на повиците од социјалните мрежи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Огромен интерес предизвика најавената пресконференција на рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров. Новинарски екипи од земјава но и од светот се ...
сите 492 | | | веќе видена

ЛАВРОВ СО ЖЕСТОК ГОВОР Шефот на руската дипломатија кој присуствува на пленарната седница на 30. Министерски совет на ОБСЕ во Скопје имаше жесток говор и силни ...
сите 200 | | | веќе видена

Израелските одбранбени сили потврдија дека Хамас предал две жени со двојно, руско и израелско, државјанство на Црвениот крст во Појасот Газа. – Според ...
сите 670 | | | веќе видена

Помошник-државниот секретар на САД за Европа и Евроазија, Џејмс О’Брајан во интервју за „360 степени“ на МРТ 1 вели дека е важно Северна Македонија да ...
сите 340 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, денеска одржа тет-а-тет средба со помошникот државен секретар на САД за Европа и ...
сите 174 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На северот на Косово тензично, полицијата употреби солзавец да ги растера граѓаните

Од:
До кого (е-маил):
Порака: