Наставник од Скопје истепа малолетник во училиште на Бит Пазар

Син на високопозициониран функционер во Министерството за внатрешни работи не е пријавен и покрај тоа што е инволвиран во инцидент кој го предизвикале лица кај ...
| | веќе видена | слични
11 копии
4 копии

Триесет и осумгодишен кумановец, бегалец од затвор, синоќа во 21:30 часот бил приведен од полициски службеници од СВР Куманово. -С.С.(38) од Куманово бил ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во казино на ул.„Јадранска магистрала“, во Скопје, две лица со закана од вработените одзеле пари, при што едното со тврд предмет физички нападнало вработен ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Вчера, околу 16.15 часот, во Полициската станица Струга било пријавено дека на регионалниот пат во с. Велешта, Струшко, се случила сообраќајна несреќа помеѓу ...
сите 209 | | | веќе видена

Навидум трагичната приказна требаше да заврши како уште една „приказна со несреќен крај, заради судбинскиот несреќен случај на загуба на човечки живот и ...
сите 63 | | | веќе видена

Петер Пелегрини, лидерот на третопласираната партија на изборите во Словачка, рече дека е отворен за преговори со групи од целиот политички спектар. Пелегрини, ...
сите 125 | | | веќе видена

Шефицата на француската дипломатија Кетрин Колона синоќа во Ереван најави дека Париз ќе испорача воена опрема за Ерменија. - Франција се согласи да склучува ...
сите 169 | | | веќе видена

Бабовски денес повторно покажа дека не му е гајле за народот. Ниту еден доказ, ниту еден конкретен демант. Сериозна власт денес ќе презентираше конкретни ...
сите 93 | | | веќе видена

Придржување до Преговарачката рамка и спроведување на уставните измени, кои се содржани во неа со цел да се продолжи со натамошниот чекори во ...
сите 127 | | | веќе видена

Во рамките на акција „Важно е! Од тебе зависат промените! на средба со граѓаните во село Трпејца се обрати градоначалникот на Охрид, Кирил Пецаков каде истакна ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Наставник од Скопје истепа малолетник во училиште на Бит Пазар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: