ВИДЕО | Затворени гласачките места во Турција: Ергодан им делеше пари на гласачите, жена дојде со јагне на гласање


Попладнево во Турција беа затворени гласачките места каде се гласаше на вториот круг од претседателските избори меѓу кандидатите, актуелниот претседател Реџеп ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Актуелниот турски претседател Реџеп Таип Ердоган освои 52,18 отсто од гласовите во вториот круг од претседателските избори во таа земја. Ова официјално го ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Турција, Реџеп Тајип Ердоган и официјално е прогласен за победник на вториот круг од претседателските избори одржани на 28 мај, изјави ...
| | веќе видена | слични

Кандидатот за претседател на турската опозиција Кемал Киличдароглу по поразот на изборите најави дека „борбата продолжува“. – Не можев да ги бранам вашите ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Турскиот претседател, Реџеп Таип Ердоган ќе ја продолжи „телефонската дипломатија“ со Русија и Украина по победата на изборите и ќе повика на прекин на огнот, ...
| | веќе видена | слични

Припадници на турската заедница во земјава вечерва во Скопје ја прославуваат победата на актуелниот претседател на Турција, Реџеп Тајип Ердоган, кој прогласи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Стотици луѓе во Германија, каде што живеат голем број турски граѓани, ја прославија победата на актуелниот претседател Реџеп Таип Ердоган на изборите. Тие ...
| | веќе видена | слични

Видео снимка на која старо-новиот претседател на Турција Реџеп Таип Ердоган им дели пари на своите поддржувачи, го обиколи интернет и предизвика чудење во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски вечерва на прашање дали 14-годишната Вања била задушена или починала од прострелна рана, рече дека се работи за ...
сите 643 | | | веќе видена

Германската министерка за надворешни работи Аналена Бербок пред парламентарните избори во Србија, изрази „огромна загриженост за тенденциите на националистичка ...
сите 522 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ на 2 март 2024 година ќе избере кандидат за претседател. Од партијата соопштија дека се отпочнати и подготовките за избор на кандидат за претседател ...
сите 354 | | | веќе видена

Палестинската терористичка група Хамас им давал лекови за смирување на ослободените заложници за да изгледаат среќни. Претставници на израелското Министерство ...
сите 189 | | | веќе видена

Благодарам Бујар! Вака доајенот на спортското новинарство, Атанас Костовски ја завршува својата колумна за „Слободен печат“ насловена „Еден етнички Албанец ме ...
сите 32 | | | веќе видена

Откако целиот регион го потресе веста за трагичната смрт на 14-годишната Вања, Игор Јуриќ, основачот на фондацијата „Тијана Јуриќ“ и татко на жртвата девојка, ...
сите 106 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВИДЕО | Затворени гласачките места во Турција: Ергодан им делеше пари на гласачите, жена дојде со јагне на гласање

Од:
До кого (е-маил):
Порака: