Шефот на Вагнер му се заканува на Кремљ: Ќе добие шлаканица од народот

Евгениј Пригожин, основач на групата Вагнер, рече дека е убеден оти високите функционери на Кремљ го забраниле неговото „покривање“ во државните медиуми.На ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Основачот на руската паравоена група „Вагнер“, Евгениј Пригожин, денеска изјави дека украинските сили повторно зазеле дел од населбата Берхивка, северно од ...
| | веќе видена | слични

Прес – службата на Евгениј Пригожин објави видео од групата „Вагнер“ како го испрашуваат потполковникот Роман Веневитин, командант на 72-та бригада. Веневитин ...
| | веќе видена | слични

Судирот меѓу „вагнеристите“ и „кадировците“ во Русија деновиве прерасна во низа сериозни јавни расправии, но во нив не учествуваат лично главните путинови ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Основачот на руската паравоена група Вагнер Евгениј Пригожин денеска изјави дека различни фракции во Кремљ ја уништуваат земјата обидувајќи се да посеат семе ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Шефот на платеничката група „Вагнер“, Евгениј Пригожин, кој во последно време често се судира со руското воено раководство, ја обвини руската армија дека се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Таму, имено, на телевизија, опозициски политичар отворено повикал Путин да биде поразен на изборите и да се подобрат односите со Европа. „На 27 мај 2023 година ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вчера, околу 16.15 часот, во Полициската станица Струга било пријавено дека на регионалниот пат во с. Велешта, Струшко, се случила сообраќајна несреќа помеѓу ...
сите 209 | | | веќе видена

Навидум трагичната приказна требаше да заврши како уште една „приказна со несреќен крај, заради судбинскиот несреќен случај на загуба на човечки живот и ...
сите 63 | | | веќе видена

Петер Пелегрини, лидерот на третопласираната партија на изборите во Словачка, рече дека е отворен за преговори со групи од целиот политички спектар. Пелегрини, ...
сите 125 | | | веќе видена

Шефицата на француската дипломатија Кетрин Колона синоќа во Ереван најави дека Париз ќе испорача воена опрема за Ерменија. - Франција се согласи да склучува ...
сите 168 | | | веќе видена

Бабовски денес повторно покажа дека не му е гајле за народот. Ниту еден доказ, ниту еден конкретен демант. Сериозна власт денес ќе презентираше конкретни ...
сите 93 | | | веќе видена

Придржување до Преговарачката рамка и спроведување на уставните измени, кои се содржани во неа со цел да се продолжи со натамошниот чекори во ...
сите 127 | | | веќе видена

Човекот во чиј подрум МВР најде дрога е началник за киќриминалистички истраги и екс истражител на СЈО (Специјалното јавно обвинителство) тврдат извори во ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шефот на Вагнер му се заканува на Кремљ: Ќе добие шлаканица од народот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: