Претпладне сончево, попладне локален пороен дожд


18 копии

Претпладне сончево со мала облачност, попладне нестабилно со локален пороен дожд Филип Здравески 05.06.2023 / 08:06 Македонија Времето денеска претпладне ќе ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Поинтензивни процеси се очекуваат во петок и во деновите од викендот.   Како што соопшти УХМР, времето во државата утре претпладне ќе биде сончево со мала до ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Поплавени улици, вода и во домови и подруми, испумпување во куќите околу каналот на Дабничка река, поплавен подрумот на џамијата. Во прилепската населба ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американската амбасадорка Анџела Агелер во врска со предложенииот закон за амнестија денеска изјави дека за САД и Американската амбасада е важно ваквите ...
сите 361 | | | веќе видена

Најмалку 21 лице загина, а 15 се повредени кога автобус со туристи излетал од надвозник во близина на Венеција во северна Италија и се запалил, соопштија ...
сите 46 | | | веќе видена

Навидум трагичната приказна требаше да заврши како уште една „приказна со несреќен крај, заради судбинскиот несреќен случај на загуба на човечки живот и ...
сите 91 | | | веќе видена

Откако завчера поранешниот лидер на СДСМ и екс премиер, Зоран Заев, на својот инстаграм профил објави фотографија со Алексис Ципрас, вчера, на социјалните ...
сите 80 | | | веќе видена

Шефицата на француската дипломатија Кетрин Колона синоќа во Ереван најави дека Париз ќе испорача воена опрема за Ерменија. - Франција се согласи да склучува ...
сите 172 | | | веќе видена

Бабовски денес повторно покажа дека не му е гајле за народот. Ниту еден доказ, ниту еден конкретен демант. Сериозна власт денес ќе презентираше конкретни ...
сите 93 | | | веќе видена

Човекот во чиј подрум МВР најде дрога е началник за киќриминалистички истраги и екс истражител на СЈО (Специјалното јавно обвинителство) тврдат извори во ...
сите 223 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Претпладне сончево, попладне локален пороен дожд

Од:
До кого (е-маил):
Порака: