Петрески: Нема простор за голема загриженост од рецесијата во Германија


Економистите се засега внимателни во проекциите за тоа како ќе се одрази германската рецесија врз економијата на Македонија. По потврдувањето на комплексноста ...
| | веќе видена | слични

Станбениот имот во Сингапур сега е најскап во Азија, надминувајќи го Хонг Конг, покажуваат најновите податоци. Просечната цена на приватните домови во Сингапур ...
| | веќе видена | слични

Просечната цена на приватните домови во Сингапур беше 1,2 милиони долари во 2022 година, во споредба со 1,16 милиони долари во Хонг Конг. Приватните куќи за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателката на Европската централна банка, Кристин Лагард изјави дека нема јасни показатели дека базичната инфлација го достигнала својот врв и додаде дека ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Инфлацијата во еврозоната се намали повеќе од очекуваното во мај, при што брзите бројки покажуваат дека годишната вкупна стапка на ...
| | веќе видена | слични

Српскиот финансиски експерт и писател Владимир Ѓукановиќ во ексклузивно интервју за „Локално“, предупредува на загрижувачко сценарио за понатамошното движење ...
| | веќе видена | слични

Тимот на Генерали Инвестментс подготви резиме за актуелните настани кои влијаат врз пазарите на капитал. Зад нас е уште една релативно мирна недела. Иако имаше ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вистинска трагедија се случила вечерва во Гевгелија, каде повозрасен гевгеличанец го убил својот брат и неговата сопруга, односно снаата. Како што информираат ...
сите 484 | | | веќе видена

Почитувани граѓани, почитувани медиуми, Новата мерка на Владата предводена од СДСМ за намалување на цените на прехранбените производи е успешна и дава ...
сите 261 | | | веќе видена

Променливо облачно, на повеќе места нестабилно време со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално и во форма на невреме, прогнозира за утре Управата за ...
сите 169 | | | веќе видена

Во вечерашната емисија „Само вистина“ на Канал 5 ТВ гостуваше пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Тони Јаревски кој што истакна дека власта е очајна и во ...
сите 363 | | | веќе видена

Западот „директно се бори“ против Русија во Украина, рече рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров во седиштето на ОН во Њујорк. „Можете тоа да го ...
сите 263 | | | веќе видена

На маргините на 78-то заседание на Генералното собрание на Обединетите нации, министерот за надворешни работи Бујар Османи, оствари средба со својот ...
сите 254 | | | веќе видена

Утрово во периодот од 00:00 до 04:00 при спроведена акциска контрола на МВР за присуство на малолетници во угостителски објекти на територија на цела држава по ...
сите 90 | | | веќе видена

Привремената забрана за увоз на жито од Украина во петте соседни земји од Европската Унија беше укината на 15 септември. Унгарија, Словачка и Полска - ...
сите 56 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Петрески: Нема простор за голема загриженост од рецесијата во Германија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: