(Видео) Од кралот за кралицата: оркестарот во Бекингемската палата отсвире хит во чест на легендарната Тина Тарнер


Во чест на неодамна починатата пејачка Тина Тарнер, нејзината песна Simply The Best беше изведена во дворот на Бакингемската палата по наредба на кралот Чарлс, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Легендарната пејачка Тина Тарнер почина неодамна во својот дом во Швајцарија на 84-годишна возраст, а нејзиниот поранешен асистент открил која била последната ...
| | веќе видена | слични

Славната пејачка Тина Тарнер ќе биде погребана на приватна церемонија која ќе биде далеку од очите на јавноста, соопшти нејзиниот тим за односи со јавноста. ...
| | веќе видена | слични

Музичката легенда Тина Тарнер ги помина своите последни денови талкајќи низ живописното швајцарско село покрај езеро кое го нарече свој дом, пишува Дејли Меил. ...
| | веќе видена | слични

Легендарната Тина Тарнер почина на 24 мај на 83-годишна возраст. Оваа вест ги растажи нејзините многубројни обожаватели, но и нејзините колеги. Така, Бијонсе ѝ ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

По смртта на музичката дива Тина Тарнер, социјалните мрежи беа преплавени со пораки од нејзините обожаватели кои споделуваа спомени од неа и нејзините песни, а ...
| | веќе видена | слични

Рок легендата Тина Тарнер почина на 83-годишна возраст. По бурниот брак со Ајк Тарнер, пејачката го запознала речиси две децении помладиот Ервин Бах, со кого ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Законот за амнестија е доставен до Собранието и ќе се носи по скратена постапка. Премиерот Димитар Ковачевски е дециден дека Законот не е правен за личности, ...
сите 355 | | | веќе видена

МВР објави дека по повеќе од еден месец е фатен вториот пироман кој запали две кебапчилници и еден ресторан во Скопска чаршија кон крајот на август. Станува ...
сите 250 | | | веќе видена

Навидум трагичната приказна требаше да заврши како уште една „приказна со несреќен крај, заради судбинскиот несреќен случај на загуба на човечки живот и ...
сите 111 | | | веќе видена

Откако завчера поранешниот лидер на СДСМ и екс премиер, Зоран Заев, на својот инстаграм профил објави фотографија со Алексис Ципрас, вчера, на социјалните ...
сите 81 | | | веќе видена

Шефицата на француската дипломатија Кетрин Колона синоќа во Ереван најави дека Париз ќе испорача воена опрема за Ерменија. - Франција се согласи да склучува ...
сите 174 | | | веќе видена

Бабовски денес повторно покажа дека не му е гајле за народот. Ниту еден доказ, ниту еден конкретен демант. Сериозна власт денес ќе презентираше конкретни ...
сите 93 | | | веќе видена

 Пред многубројните присутни на настанот, се говореше за значењето на производството на храна, можностите што им се нудат на студентите на овој факултет и ...
сите 40 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Од кралот за кралицата: оркестарот во Бекингемската палата отсвире хит во чест на легендарната Тина Тарнер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: