Двајца пратеници од мнозинството не гласаа за Законите за Бехтел и Енка, власта сепак собра 62-63 пратеници да ги усвои


Собранието во рамки на денешното продолжение на 115-тата седница ги донесе измените и дополнувањата на петте закони поврзани со реализација на Договорот со ...
| | веќе видена | слични

Откако вчера вицепремиерот Артан Груби напомена дека никој, освен Јавното обвинителство го нема добиено Договорот за изградба на коридорите, се поставува ...
| | веќе видена | слични

Го имал ли договорот со Бехтел и Енка шефот на државата Стево Пендаровски кога ги потпишал указите за стапување во сила на петте закони поврзани со договорот. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Измените и дополнувањата на петте закони кои беа изгласани во Собранието, беа со цел да се овозможи подобра, поефикасна и побрза изградба не само на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Стево Пендаровски покажа дека е уценет човек без грам сопствен кредибилитет и интегритет. Со потписот на 5-те закони покажа дека ставот и зборот не му вредат ...
| | веќе видена | слични

Петте закони кои се однесуваат на изградбата на Коридорите 8 и 10 Д попознати во јавноста како Закони за „Бехтел и Енка“, се парафирани од претседателот на ...
| | веќе видена | слични

Откако претходно денеска, шефот на државата Стево Пендаровски на прес-конференција соопшти дека ги потпишал указите за петте закони за изградба на коридорите 8 ...
| | веќе видена | слични

Пакетот од пет закони за изградба на коридорите 8 и 10 Д ќе добијат потпис и од претседателот на државата. Пендаровски вели дека ќе бидат потпишани указите за ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Стево Пендаровски денеска соопшти дека ги потпишал указите за прогласување на петте закони за изградба на коридорите 8 и 10д. Како што рече на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Рускиот волонтерски корпус и Легијата на слободна Русија објавија дека го убиле Андреј Стешев, полковник на руските вооружени сили во регионот на Белгород.„За ...
сите 239 | | | веќе видена

Две лица се повредени во сообраќајната несреќа на булеварот 8-ми Септември во близина на спортскиот центар Борис Трајковски. Според информациите од МВР за ...
сите 306 | | | веќе видена

Турција, Шведска и Финска ќе се сретнат подоцна овој месец за да се обидат да ги надминат приговорите што ја одложија кандидатурата за членство на Шведска во ...
сите 176 | | | веќе видена

Владата ја доби Предлог-иницијативата за устави измени од Министерството за правда и таа ќе биде разгледана на некоја од наредните седници, информираат за МИА ...
сите 90 | | | веќе видена

Стопанската комора за енергетика е на став дека ЕВН и Регулаторната Комисија го осиромашуваат народот на, како што велат, монополски рекетарски начин. ...
сите 104 | | | веќе видена

Министерот за здравство Фатмир Меџити денеска најави дека покрај разрешување на организациските директори во Клиничкиот центар во Скопје, медицинските ...
сите 122 | | | веќе видена

Охрид, 5. јуни 2023 (ИНПРЕС) – Периодов продолжува константниот раст на нивото на водата во Охридското Езеро, но и понатаму е под просекот за овој период од ...
сите 182 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за европски прашања Бојан Маричиќ во видеообраќање од Бечиќи каде присуствува на состанокот на министри за ЕУ по повод завршувањето на ...
сите 173 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Двајца пратеници од мнозинството не гласаа за Законите за Бехтел и Енка, власта сепак собра 62-63 пратеници да ги усвои

Од:
До кого (е-маил):
Порака: