Германската влада нарача 18 нови тенкови Леопард 2 од најновата модификација

Склучениот рамковен договор вклучува опција за нарачка на дополнителни 105 единици од компанијата КМВ. Во средата буџетската комисија на германскиот Парламент ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Украина соработува со големата британска одбранбена компанија BAE Systems за создавање украинска база за производство и поправка на оружје – од тенкови до ...
| | веќе видена | слични

Зеленски го објави ова по разговорите со високи функционери на компанијата, вклучително и извршниот директор Чарлс Вудбурн. „Ова навистина е огромен ...
| | веќе видена | слични

Најголемата британска одбранбена компанија BAE Systems ќе отвори канцеларија во Украина, изјави Володимир Зеленски. Украинскиот претседател на Телеграм објави ...
| | веќе видена | слични

Германската влада нарача 18 нови борбени тенкови Леопард 2А8 - најновата модификација на тој модел, објави германскиот производител на оружје Краус-Мафеи ...
| | веќе видена | слични

Останато

Рускиот волонтерски корпус и Легијата на слободна Русија објавија дека го убиле Андреј Стешев, полковник на руските вооружени сили во регионот на Белгород.„За ...
сите 239 | | | веќе видена

Две лица се повредени во сообраќајната несреќа на булеварот 8-ми Септември во близина на спортскиот центар Борис Трајковски. Според информациите од МВР за ...
сите 306 | | | веќе видена

Турција, Шведска и Финска ќе се сретнат подоцна овој месец за да се обидат да ги надминат приговорите што ја одложија кандидатурата за членство на Шведска во ...
сите 176 | | | веќе видена

Владата ја доби Предлог-иницијативата за устави измени од Министерството за правда и таа ќе биде разгледана на некоја од наредните седници, информираат за МИА ...
сите 90 | | | веќе видена

Стопанската комора за енергетика е на став дека ЕВН и Регулаторната Комисија го осиромашуваат народот на, како што велат, монополски рекетарски начин. ...
сите 104 | | | веќе видена

Министерот за здравство Фатмир Меџити денеска најави дека покрај разрешување на организациските директори во Клиничкиот центар во Скопје, медицинските ...
сите 122 | | | веќе видена

Охрид, 5. јуни 2023 (ИНПРЕС) – Периодов продолжува константниот раст на нивото на водата во Охридското Езеро, но и понатаму е под просекот за овој период од ...
сите 182 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за европски прашања Бојан Маричиќ во видеообраќање од Бечиќи каде присуствува на состанокот на министри за ЕУ по повод завршувањето на ...
сите 173 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Германската влада нарача 18 нови тенкови Леопард 2 од најновата модификација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: