Спасеновски: Бугарија води политика на конфронтирање кон Македонија, и со промена на Уставот нема да запрат барањата


Нашите соседи од Бугарија две годи по склучување на договорот за пријателство, соработка и добрососедство би можеле да именуваме дека водат една политика на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Народот јасно гледа дека состојбата е неподнослива со уништената економија, доста е од националните предавства и порази кои што ги организира и во континуитет ...
| | веќе видена | слични
4 копии

СДС да каже, дали како што ја договори Левица за коалиција во Битола и Скопје , ќе ја договори да ги гласа и уставните измени? Коалицијата на СДС и Левица во ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Она што го гледаме денеска и на кое сме сведоци како јавност во Македонија е брутално заложништво на СДСМ од страна на ДУИ. ДУИ ја има комплетно заробено, би ...
| | веќе видена | слични

ДУИ ја има комплетно заробено, би рекол киднапирано оваа политичка партија и тука морам да направам едно оградување. Не зборувам за СДСМ со членството и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во „Тема на денот“ во дневникот на ТВ Сител гостуваше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски кој што истакна дека Македонија е на ова дереџе поради ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ние сме на една страна на страната на Македонија и сите граѓани, се друго треба да го кажат македонските граѓани на каде ќе се движиме и дали тоа ќе биде ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Универзитетскиот професор Викторија Трајков која и воедно е кариерен дипломат и стратешки соработник за меѓународна политика на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во вечерашната емисија „За или Против“ на ТВ Алфа гостуваше Александар Пандов, од Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ кој во однос на уставните измени истакна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јас би сакал кратко да се осврнам на вчерашните седници на Извршниот и Централниот одбор на СДС. За работните групи кои што СДС ги формира да имаат смисла, ...
сите 871 | | | веќе видена

Јужниот тек на реката Дњепар најверојатно ќе се врати во нивото на својот брег до 16 јуни, откако неделава беше крената во воздух браната Каховка што ...
сите 403 | | | веќе видена

Центарот за управување со кризи (ЦУК) ја координира работата на институциите. Се слушнав со градоначалникот на Делчево и веднаш нашите служби, дежурниот ...
сите 109 | | | веќе видена

Времето денеска претпладне беше сончево со променлива облачност, а од пладневните часови ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, ...
сите 199 | | | веќе видена

Упатувам апел за национално единство кое и треба на Македонија. Време е да се обединиме околу најважната работа, а тоа е како да опстоиме како држава и како да ...
сите 894 | | | веќе видена

Вагнер беше обвинет за поттикнување анархија на линиите на фронтот на Русија, откако еден од воените команданти на Кремљ тврдеше дека платениците на Пригожин ...
сите 62 | | | веќе видена

Вчера во 20.30 часот, полициски службеници од СВР Тетово го лишиле од слобода Р.Л.(41) од тетовско село, соопшти МВР. „Тој се сомничи дека се самозадоволувал ...
сите 397 | | | веќе видена

Осомничениот за нападот со нож врз деца и постари лица во градот Анеси на француските Алпи е префрлен во истражен затвор каде што ќе биде задржан во очекување ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Спасеновски: Бугарија води политика на конфронтирање кон Македонија, и со промена на Уставот нема да запрат барањата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: