Груби: Разговаравме за ЕУ-патот со сенаторот Марфи од Конектикат, за кого гласаа многу Албанци да ги претставува во Сенатот на САД

„Беше задоволство денес со премиерот Ковачевски да им бидеме домаќини на сенаторот Крис Марфи и амбасадорката на САД во нашата земја Ангела Агелер. Сенаторот ...
| | веќе видена | слични

Изјавата на американската амбасадорка Ангела Агелер на една година од стратешкиот дијалог со САД во која е споменува дека Америка ќе биде ,,рамо до рамо” со ...
| | веќе видена | слични

Македонија ја чекаат тешки одлуки, но САД биле и ќе останат ваш најголем пријател, изјави американската амбасадорка Анџела Агелер по повод првата годишнина од ...
| | веќе видена | слични

Една година од воспоставувањето на стратешкиот дијалог помеѓу Северна Македонија и САД, кој државниот секретар Антони Блинкен и македонскиот министер за ...
| | веќе видена | слични
11 копии

„Параноичните настапи за уставните измени и за Коридорот 8 ја демаскираат бедната политика на ВМРО ДПМНЕ. Оваа партија хистеризираше и за името на името на ...
| | веќе видена | слични

„Противниците на Коридорот 8, главно собрани околу ВМРО ДПМНЕ, Левица и некои проруски проширувања во Скопје, не можат да се согласат со фактот дека голем дел ...
| | веќе видена | слични

Останато

Рускиот волонтерски корпус и Легијата на слободна Русија објавија дека го убиле Андреј Стешев, полковник на руските вооружени сили во регионот на Белгород.„За ...
сите 239 | | | веќе видена

Две лица се повредени во сообраќајната несреќа на булеварот 8-ми Септември во близина на спортскиот центар Борис Трајковски. Според информациите од МВР за ...
сите 306 | | | веќе видена

Турција, Шведска и Финска ќе се сретнат подоцна овој месец за да се обидат да ги надминат приговорите што ја одложија кандидатурата за членство на Шведска во ...
сите 179 | | | веќе видена

Владата ја доби Предлог-иницијативата за устави измени од Министерството за правда и таа ќе биде разгледана на некоја од наредните седници, информираат за МИА ...
сите 90 | | | веќе видена

Стопанската комора за енергетика е на став дека ЕВН и Регулаторната Комисија го осиромашуваат народот на, како што велат, монополски рекетарски начин. ...
сите 104 | | | веќе видена

Министерот за здравство Фатмир Меџити денеска најави дека покрај разрешување на организациските директори во Клиничкиот центар во Скопје, медицинските ...
сите 122 | | | веќе видена

Охрид, 5. јуни 2023 (ИНПРЕС) – Периодов продолжува константниот раст на нивото на водата во Охридското Езеро, но и понатаму е под просекот за овој период од ...
сите 182 | | | веќе видена

Македонскиот народен театар со огромно жалење ја сподели веста за смртта на актерот Трајче Ѓоргиев, кој дипломира на Факултетот за драмски уметности – Скопје, ...
сите 57 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Груби: Разговаравме за ЕУ-патот со сенаторот Марфи од Конектикат, за кого гласаа многу Албанци да ги претставува во Сенатот на САД

Од:
До кого (е-маил):
Порака: