Гостиварец тепал луѓе во Дом на култура, не пуштал вработени да си одат

Кривична пријава за 50-годишен жител на гостиварското село Неготино бидејќи нападнал двајца луѓе во Домот на културата во селото и им ја ограничил слободата на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Полициски службеници од Полициската станица Ресен синоќа го привеле С.М.(59) од Ресен, поради тоа што околу 16.40 часот во паркче кај нас.„Пролет” во Ресен, се ...
| | веќе видена | слични
5 копии

На 02.06.2023 во 11.40 часот полициски службеници од ОВР Гостивар во Гостивар го лишиле од слобода В.Ф.(28) од Гостивар, постапувајќи по пријава од 57-годишен ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ноќеска во 23.40 часот во угостителски објект на подрачјето на Центар, полициски службеници го лишиле од слобода И.Р.(34) од Скопје, затоа што кај него била ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во текот на изминатото деноноќие полицијата апсеше за дрога низ повеќе делови на Скопје. - На 02.06.2023 во 23.40 часот во угостителски објект на подрачјето ...
| | веќе видена | слични

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против И.И.(33) и М.И.(31), двајцата од село Орашје, општина Јегуновце, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот почесен конзул на Република Македонија во Хрватска, на сѝоцијалните мрежи гои честита изборот на новата ректорка на универзитетот Св Кирил и ...
сите 65 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски, денеска, на покана на турските власти, во Анкара присуствуваше на свечена церемонија на стапување на должност на претседателот ...
сите 287 | | | веќе видена

Холандскиот експерт за Балканот и екс дипломат во регионов Раиниер Јаарсма смета дека последната анкета на ИПИС (Институт за политички истражувања Скопје на ...
сите 407 | | | веќе видена

Тепачка меѓу повеќе лица се случила доцна синоќа во скопското село Волково, информираат од МВР. Според информациите, вчера во 23.45 часот било пријавено дека ...
сите 268 | | | веќе видена

Мала машина во срцето приклучена на батерии или живот на батерии. Вака Боре Минов, член на Здружението „Храбро срце“ во видео разговор за МИА го опишува ...
сите 121 | | | веќе видена

Неуспехот да се смири ситуацијата на северот на Косово ќе има негативни последици, а Европската унија е подготвена да спроведе решителни мерки во оваа прилика, ...
сите 608 | | | веќе видена

Народот јасно гледа дека состојбата е неподнослива со уништената економија, доста е од националните предавства и порази кои што ги организира и во континуитет ...
сите 133 | | | веќе видена

Време зa читање: 2 минути Согласно податоците за движењето на цените на берзата HUPX во Унгарија за 2 јуни просечната часовна цена на еден мегават час ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гостиварец тепал луѓе во Дом на култура, не пуштал вработени да си одат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: