Изнудувале пари и одзеле клуч од возило - полицијата уапси двајца „рекетари“ од Скопје


Министерството за внатрешни работи информираше дека денес во 16 часот пред трговски центар на подрачјето на Скопје полициски службеници од СВР Скопје во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии

На 02.06.2023 во 11.40 часот полициски службеници од ОВР Гостивар во Гостивар го лишиле од слобода В.Ф.(28) од Гостивар, постапувајќи по пријава од 57-годишен ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ноќеска во 23.40 часот во угостителски објект на подрачјето на Центар, полициски службеници го лишиле од слобода И.Р.(34) од Скопје, затоа што кај него била ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во текот на изминатото деноноќие полицијата апсеше за дрога низ повеќе делови на Скопје. - На 02.06.2023 во 23.40 часот во угостителски објект на подрачјето ...
| | веќе видена | слични

Во кругот на касарна „Илинден“ во Скопје, полициски службеници од Полициската станица Карпош ги лишиле од слобода А.Ф.(23) и С.А.(21), двајцата од Мароко, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Рускиот волонтерски корпус и Легијата на слободна Русија објавија дека го убиле Андреј Стешев, полковник на руските вооружени сили во регионот на Белгород.„За ...
сите 239 | | | веќе видена

Две лица се повредени во сообраќајната несреќа на булеварот 8-ми Септември во близина на спортскиот центар Борис Трајковски. Според информациите од МВР за ...
сите 306 | | | веќе видена

Турција, Шведска и Финска ќе се сретнат подоцна овој месец за да се обидат да ги надминат приговорите што ја одложија кандидатурата за членство на Шведска во ...
сите 176 | | | веќе видена

Владата ја доби Предлог-иницијативата за устави измени од Министерството за правда и таа ќе биде разгледана на некоја од наредните седници, информираат за МИА ...
сите 90 | | | веќе видена

Стопанската комора за енергетика е на став дека ЕВН и Регулаторната Комисија го осиромашуваат народот на, како што велат, монополски рекетарски начин. ...
сите 104 | | | веќе видена

Министерот за здравство Фатмир Меџити денеска најави дека покрај разрешување на организациските директори во Клиничкиот центар во Скопје, медицинските ...
сите 122 | | | веќе видена

Охрид, 5. јуни 2023 (ИНПРЕС) – Периодов продолжува константниот раст на нивото на водата во Охридското Езеро, но и понатаму е под просекот за овој период од ...
сите 182 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за европски прашања Бојан Маричиќ во видеообраќање од Бечиќи каде присуствува на состанокот на министри за ЕУ по повод завршувањето на ...
сите 173 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Изнудувале пари и одзеле клуч од возило - полицијата уапси двајца „рекетари“ од Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: