Младите „пелистерци“ подобри од Пролет

Ништо чудно на Апенинскиот полустров за првпат да се игра дуел кој би значел опстанок во најдобро друштво. Полека се спушта завеса во најдобрите Топ5 европски ...
| | веќе видена | слични

Германскиот Фуксе Берлин стана нов шампион во Европската лига, откако во финалето славеше против Гранолјерс со 36-31, додека третото место му припадна на ...
| | веќе видена | слични

Сергеј Милинковиќ Савиќ беше во главна улога во денешната победа на Лацио над Кремонезе од 3-2, забележана многу потешко од првичните очекувања. Римјаните ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Бундеслигашот Фуксе Берлин е новиот шампион на Европската лига на ЕХФ откако денеска во големото финале славеше над Гранолјерс со резултат 36-31, на фајналфор ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Рускиот волонтерски корпус и Легијата на слободна Русија објавија дека го убиле Андреј Стешев, полковник на руските вооружени сили во регионот на Белгород.„За ...
сите 239 | | | веќе видена

Две лица се повредени во сообраќајната несреќа на булеварот 8-ми Септември во близина на спортскиот центар Борис Трајковски. Според информациите од МВР за ...
сите 306 | | | веќе видена

Владата ја доби Предлог-иницијативата за устави измени од Министерството за правда и таа ќе биде разгледана на некоја од наредните седници, информираат за МИА ...
сите 90 | | | веќе видена

Турција, Шведска и Финска ќе се сретнат подоцна овој месец за да се обидат да ги надминат приговорите што ја одложија кандидатурата за членство на Шведска во ...
сите 171 | | | веќе видена

Стопанската комора за енергетика е на став дека ЕВН и Регулаторната Комисија го осиромашуваат народот на, како што велат, монополски рекетарски начин. ...
сите 104 | | | веќе видена

Министерот за здравство Фатмир Меџити денеска најави дека покрај разрешување на организациските директори во Клиничкиот центар во Скопје, медицинските ...
сите 122 | | | веќе видена

Охрид, 5. јуни 2023 (ИНПРЕС) – Периодов продолжува константниот раст на нивото на водата во Охридското Езеро, но и понатаму е под просекот за овој период од ...
сите 182 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за европски прашања Бојан Маричиќ во видеообраќање од Бечиќи каде присуствува на состанокот на министри за ЕУ по повод завршувањето на ...
сите 173 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Младите „пелистерци“ подобри од Пролет

Од:
До кого (е-маил):
Порака: