Ковачевски: Енергетската криза ја претворивме во можност

Интензивните теренски активности на СДСМ, рамо до рамо со народот, продолжуваат со повеќе средби ширум републиката. Во Пехчево денеска рамо до рамо со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Караванот „Рамо до рамо до победа” продолжува на терен, меѓу граѓаните. Претседателката на Форумот на жени на СДСМ, Јована Тренчевска денеска беше меѓу ...
| | веќе видена | слични

Спасовски пред граѓаните на Аеродром истакна дека СДСМ има направено најмногу за исполнување на стратешките цели на државата, со државнички и одговорни ...
| | веќе видена | слични

СДСМ се грижи за сите граѓани, во услови на криза ја зголемивме минималната плата, ги покачивме пензиите, со навремени и ефикасни мерки и политики ги ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Караванот „Рамо до рамо до победа” на СДСМ денеска беше во западниот дел од државата. Во општина Маврово и Ростуше беа Благој Бочварски и Пламенка Бојчева. – ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Така нареченото „македонско прашање” кое со векови одредени сили сакаат да го држат отворено заради нивни интереси целосно се затвора со нашето членство во ЕУ, ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Како дел од караванот „Рамо до рамо до победа“ денеска потпретседателот на СДСМ Стефан Богоев заедно со членката на Извршниот одбор, Милена Стефановиќ беа меѓу ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателката на Форумот на жени, Јована Тренчевска вчера како дел од караванот „Рамо до рамо до победа“ беше меѓу граѓаните на општина Струга. - ...
| | веќе видена | слични

Во рамки на карванот „Рамо до рамо до победа“ на средби со граѓаните во општина Карпош денеска беа потпретседателот на СДСМ, Стефан Богоев и Роберт Бекировски. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Указите што ги потпишав не се однесуваат на договорот меѓу Владата и „Бехтел-Енка“, ниту пак се однесуваат на составот на Надзорниот одбор кој треба да ја ...
сите 286 | | | веќе видена

Белгискиот премиер Александар де Кро најави денес дека Белгија ќе побара од Украина објаснување за извештаите според кои пушки добиени од Белгија украинските ...
сите 89 | | | веќе видена

Дали повисокoto ДДВ ќе ги зголеми сметките за електрична енергија Според енергетските експерти, најпрвин е неопходно и потребно „домашниот производител на ...
сите 91 | | | веќе видена

Министерот за здравство Фатмир Меџити денеска најави дека покрај разрешување на организациските директори во Клиничкиот центар во Скопје, медицинските ...
сите 129 | | | веќе видена

Предлог-иницијативата за уставни измени изготвена од Работната група од Министерството за правда е испратена во Владата, која треба да ја разгледа на седница, ...
сите 62 | | | веќе видена

Охрид, 5. јуни 2023 (ИНПРЕС) – Периодов продолжува константниот раст на нивото на водата во Охридското Езеро, но и понатаму е под просекот за овој период од ...
сите 181 | | | веќе видена

Македонскиот народен театар со огромно жалење ја сподели веста за смртта на актерот Трајче Ѓоргиев, кој дипломира на Факултетот за драмски уметности – Скопје, ...
сите 57 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковачевски: Енергетската криза ја претворивме во можност

Од:
До кого (е-маил):
Порака: