Преговорите „пропаднаа“, Асенсио си оди од Реал како слободен играч

Марко Асенсио ќе си замине од Реал Мадрид како слободен играч на крајот на сезоната, откако ги одби понудените услови за нов договор од кралскиот клуб, тврди ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Марко Асенсио и дефинитивно си заминува од Реал Мадрид по крајот на оваа сезона, а тоа го соопшти и самиот фудбалер пред последниот натпревар во сезоната кој ...
| | веќе видена | слични

Марко Асенсио во следните неколку дена ќе треба да го комплетира својот трансфер во ПСЖ. Шпанецот во Париз би дошол како слободен играч, и неговата плата би ...
| | веќе видена | слични

Килијан Мбапе четврта година по ред ја доби наградата за најдобар играч во Франција и на церемонијата потврди дека сигурно ќе игра за ПСЖ и наредната сезона, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Рускиот волонтерски корпус и Легијата на слободна Русија објавија дека го убиле Андреј Стешев, полковник на руските вооружени сили во регионот на Белгород.„За ...
сите 239 | | | веќе видена

Две лица се повредени во сообраќајната несреќа на булеварот 8-ми Септември во близина на спортскиот центар Борис Трајковски. Според информациите од МВР за ...
сите 306 | | | веќе видена

Владата ја доби Предлог-иницијативата за устави измени од Министерството за правда и таа ќе биде разгледана на некоја од наредните седници, информираат за МИА ...
сите 90 | | | веќе видена

Турција, Шведска и Финска ќе се сретнат подоцна овој месец за да се обидат да ги надминат приговорите што ја одложија кандидатурата за членство на Шведска во ...
сите 171 | | | веќе видена

Стопанската комора за енергетика е на став дека ЕВН и Регулаторната Комисија го осиромашуваат народот на, како што велат, монополски рекетарски начин. ...
сите 104 | | | веќе видена

Министерот за здравство Фатмир Меџити денеска најави дека покрај разрешување на организациските директори во Клиничкиот центар во Скопје, медицинските ...
сите 122 | | | веќе видена

Охрид, 5. јуни 2023 (ИНПРЕС) – Периодов продолжува константниот раст на нивото на водата во Охридското Езеро, но и понатаму е под просекот за овој период од ...
сите 182 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за европски прашања Бојан Маричиќ во видеообраќање од Бечиќи каде присуствува на состанокот на министри за ЕУ по повод завршувањето на ...
сите 173 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Преговорите „пропаднаа“, Асенсио си оди од Реал како слободен играч

Од:
До кого (е-маил):
Порака: