Откриена Android апликација која ги снима корисниците, ако ја имате избришете ја


Словачки експерти од безбедносната компанија ESET ги предупредија корисниците дека апликација за снимање на екранот, која инаку ги поминала сите безбедносни ...
| | веќе видена | слични

Над 100 апликации за „Андроид” со повеќе од 400 милиони преземања заедно се заразени со нов вид на малициозен софтвер кој се дистрибуира како комплет за развој ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Измамниците на Интернет постојано бараат нови начини да допрат до наивните и лековерни корисници, кои потоа им ги крадат нивните приватни информации, но и ...
| | веќе видена | слични

Различни опасности демнат на најпопуларната социјална мрежа во светот, па затоа корисниците мора секогаш да внимаваат при кликнување на линкови, комуникација ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Секојдневно на Фејсбук демнат разни опасности, а корисниците секогаш треба да внимаваат при кликнување на разни линкови, при комуникација со непознати лица, а ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дали некогаш сте разговарале со пријател за одреден производ, а неколку часа подоцна да видите реклама за истиот производ на апликациите за социјални мрежи? Не ...
| | веќе видена | слични

Вратете ја контролата врз вашата приватност. Дали некогаш сте разговарале со пријател за одреден производ, за неколку часа подоцна да видите реклама за истиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Рускиот волонтерски корпус и Легијата на слободна Русија објавија дека го убиле Андреј Стешев, полковник на руските вооружени сили во регионот на Белгород.„За ...
сите 239 | | | веќе видена

Две лица се повредени во сообраќајната несреќа на булеварот 8-ми Септември во близина на спортскиот центар Борис Трајковски. Според информациите од МВР за ...
сите 306 | | | веќе видена

Турција, Шведска и Финска ќе се сретнат подоцна овој месец за да се обидат да ги надминат приговорите што ја одложија кандидатурата за членство на Шведска во ...
сите 176 | | | веќе видена

Владата ја доби Предлог-иницијативата за устави измени од Министерството за правда и таа ќе биде разгледана на некоја од наредните седници, информираат за МИА ...
сите 90 | | | веќе видена

Стопанската комора за енергетика е на став дека ЕВН и Регулаторната Комисија го осиромашуваат народот на, како што велат, монополски рекетарски начин. ...
сите 104 | | | веќе видена

Министерот за здравство Фатмир Меџити денеска најави дека покрај разрешување на организациските директори во Клиничкиот центар во Скопје, медицинските ...
сите 122 | | | веќе видена

Охрид, 5. јуни 2023 (ИНПРЕС) – Периодов продолжува константниот раст на нивото на водата во Охридското Езеро, но и понатаму е под просекот за овој период од ...
сите 182 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за европски прашања Бојан Маричиќ во видеообраќање од Бечиќи каде присуствува на состанокот на министри за ЕУ по повод завршувањето на ...
сите 173 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Откриена Android апликација која ги снима корисниците, ако ја имате избришете ја

Од:
До кого (е-маил):
Порака: