МИЦКОСКИ: Информациите за редефинирање на Македонија доаѓаат токму од членовите на т.н. работна група


Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, професор д-р Христијан Мицкоски на увидот на градежните активности во Кисела Вода, од новинарите беше запрашан врз што и темели ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Премиерот Ковачевски не го пуштаат сам да оди на лидерска средба поради две причини. Првата е зошто Али Ахмети не му дава и се чувствува запоставен, втората е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Прашање: Мицкоски смета дека лидерската треба да биде тет-а-тет, ваш коментар? Одговор: Мицкоски е поканет на сериозна средба, многу важна за иднината на ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ денеска излезе со соопштение во однос на најавената лидерска средба што треба да се случи во наредниот период меѓу Христијан Мицкоски и премиерот ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Соочен со драстичен пад на рејтингот и недоверба на повеќе од една третина од гласачите на ВМРО-ДПМНЕ кон него, како и четири пати помал рејтинг од азилантот ...
| | веќе видена | слични

Демократската унија за интеграција, преку едно неочекувано соопштение, денеска распали и по ВМРО-ДПМНЕ, но и кон поранешниот лидер на ССМ, Зоран Заев, со кого ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јас би сакал кратко да се осврнам на вчерашните седници на Извршниот и Централниот одбор на СДС. За работните групи кои што СДС ги формира да имаат смисла, ...
сите 871 | | | веќе видена

Јужниот тек на реката Дњепар најверојатно ќе се врати во нивото на својот брег до 16 јуни, откако неделава беше крената во воздух браната Каховка што ...
сите 403 | | | веќе видена

Центарот за управување со кризи (ЦУК) ја координира работата на институциите. Се слушнав со градоначалникот на Делчево и веднаш нашите служби, дежурниот ...
сите 109 | | | веќе видена

Времето денеска претпладне беше сончево со променлива облачност, а од пладневните часови ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, ...
сите 199 | | | веќе видена

Упатувам апел за национално единство кое и треба на Македонија. Време е да се обединиме околу најважната работа, а тоа е како да опстоиме како држава и како да ...
сите 894 | | | веќе видена

Вагнер беше обвинет за поттикнување анархија на линиите на фронтот на Русија, откако еден од воените команданти на Кремљ тврдеше дека платениците на Пригожин ...
сите 62 | | | веќе видена

Вчера во 20.30 часот, полициски службеници од СВР Тетово го лишиле од слобода Р.Л.(41) од тетовско село, соопшти МВР. „Тој се сомничи дека се самозадоволувал ...
сите 397 | | | веќе видена

Осомничениот за нападот со нож врз деца и постари лица во градот Анеси на француските Алпи е префрлен во истражен затвор каде што ќе биде задржан во очекување ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МИЦКОСКИ: Информациите за редефинирање на Македонија доаѓаат токму од членовите на т.н. работна група

Од:
До кого (е-маил):
Порака: