ЕДС Инфо поинт: Просечната цена на струјата на HUPX берзата денескa 73,07 евра за мегават час, на МЕМО 76,66 евра за мегават час

6 копии

Време зa читање: 2 минути Согласно податоците за движењето на цените на берзата HUPX во Унгарија за 26 мај просечната часовна цена на еден мегават час ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 4 минути Бидејќи слабата побарувачка за гас од производството на електрична енергија и индустријата ги доведе цените на европскиот гас во ...
| | веќе видена | слични

„Енергетската криза ја претворивме од криза во можност. Покажавме колку е важно да се има знаење и посветеност во делот на енергетскиот сектор“ одговори ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии
3 копии

Премиерот Димитар Ковачевски најави стандард каков што имало во СФРЈ. „Ние во Југославија имавме подобар стандард од сите земји од источна Европа кои станаа ...
| | веќе видена | слични

Владата успешно се справи со енергетската криза, ги заштити граѓаните и компаниите, го зголеми производството на струја за 44% а со тоа обезбеди евтина струја ...
| | веќе видена | слични

Останато

Украинската војска денес ги отфрли тврдењата на руската војска дека спречила голема украинска офанзива во украинскиот регион Доњецк. „Немаме такви информации и ...
сите 304 | | | веќе видена

Две лица се повредени во сообраќајната несреќа на булеварот 8-ми Септември во близина на спортскиот центар Борис Трајковски. Според информациите од МВР за ...
сите 306 | | | веќе видена

Турција, Шведска и Финска ќе се сретнат подоцна овој месец за да се обидат да ги надминат приговорите што ја одложија кандидатурата за членство на Шведска во ...
сите 177 | | | веќе видена

Владата ја доби Предлог-иницијативата за устави измени од Министерството за правда и таа ќе биде разгледана на некоја од наредните седници, информираат за МИА ...
сите 90 | | | веќе видена

Стопанската комора за енергетика е на став дека ЕВН и Регулаторната Комисија го осиромашуваат народот на, како што велат, монополски рекетарски начин. ...
сите 104 | | | веќе видена

Министерот за здравство Фатмир Меџити денеска најави дека покрај разрешување на организациските директори во Клиничкиот центар во Скопје, медицинските ...
сите 121 | | | веќе видена

Охрид, 5. јуни 2023 (ИНПРЕС) – Периодов продолжува константниот раст на нивото на водата во Охридското Езеро, но и понатаму е под просекот за овој период од ...
сите 181 | | | веќе видена

Косовскиот премиер, Албин Курти ќе ги прими денеска специјалниот пратеник на Европската унија за дијалогот меѓу Косово и Србија, Мирослав Лајчак и заменикот ...
сите 283 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕДС Инфо поинт: Просечната цена на струјата на HUPX берзата денескa 73,07 евра за мегават час, на МЕМО 76,66 евра за мегават час

Од:
До кого (е-маил):
Порака: