Германската рецесија нема да влијае на трговската размена со Македонија


Германската компанија „Вакер Нојсон“ отвори фабрика во Крагуевац. Во првиот квартал од годинава нивото на странски директни инвестиции во Србија изнесува 783,9 ...
| | веќе видена | слични

Српскиот финансиски експерт и писател Владимир Ѓукановиќ во ексклузивно интервју за „Локално“, предупредува на загрижувачко сценарио за понатамошното движење ...
| | веќе видена | слични

Тимот на Генерали Инвестментс подготви резиме за актуелните настани кои влијаат врз пазарите на капитал. Зад нас е уште една релативно мирна недела. Иако имаше ...
| | веќе видена | слични

За едно општество да има развој и раст е потребно да се развиваат здравството, образованието и социјалната политика, а основен и неопходен услов е развојот на ...
| | веќе видена | слични

Околу 800 апликации на млади луѓе за работа во Хрватска има од општина Неготино. Градот иако меѓу првите има Слободна економска зона, нема ниту една фабрика во ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Економската соработка која се одвива на релацијата со Германија е на високо ниво и кога се зборува за трговските партнерства, таа ...
| | веќе видена | слични

Засега, нема повратен одговор од парламентот и од извршната власт, дали и кога би се седнало на заедничка маса со стопанствениците за постигнување на толку ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот почесен конзул на Република Македонија во Хрватска, на сѝоцијалните мрежи гои честита изборот на новата ректорка на универзитетот Св Кирил и ...
сите 65 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски, денеска, на покана на турските власти, во Анкара присуствуваше на свечена церемонија на стапување на должност на претседателот ...
сите 287 | | | веќе видена

Холандскиот експерт за Балканот и екс дипломат во регионов Раиниер Јаарсма смета дека последната анкета на ИПИС (Институт за политички истражувања Скопје на ...
сите 407 | | | веќе видена

Тепачка меѓу повеќе лица се случила доцна синоќа во скопското село Волково, информираат од МВР. Според информациите, вчера во 23.45 часот било пријавено дека ...
сите 268 | | | веќе видена

Мала машина во срцето приклучена на батерии или живот на батерии. Вака Боре Минов, член на Здружението „Храбро срце“ во видео разговор за МИА го опишува ...
сите 121 | | | веќе видена

Неуспехот да се смири ситуацијата на северот на Косово ќе има негативни последици, а Европската унија е подготвена да спроведе решителни мерки во оваа прилика, ...
сите 608 | | | веќе видена

Народот јасно гледа дека состојбата е неподнослива со уништената економија, доста е од националните предавства и порази кои што ги организира и во континуитет ...
сите 133 | | | веќе видена

Време зa читање: 2 минути Согласно податоците за движењето на цените на берзата HUPX во Унгарија за 2 јуни просечната часовна цена на еден мегават час ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Германската рецесија нема да влијае на трговската размена со Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: