ССМ: Власта планира денеска во 14:30 часот да воведе 72 часовно работно време

6 копии

ССМ и СГИП, се сериозно загрижени од информациите дека владејачкото мнозинство во Собранието ќе ги донесе брзите измени од пакет законите меѓу кои и Законот за ...
| | веќе видена | слични

Дејан ТРАЈКОВСКИ Со новиот закон којшто дозволува до 72 часа работна недела лажните бивши комунисти и лажните "борци за човекови права" од ОВК не вратија во ...
| | веќе видена | слични

Собранието денеска разгледа повеќе точки од 95 седница за кои дополнително ќе се гласа. За Предлог-законот ратификација на Договорот за соработка во областа на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во рамки на 111 седница, Собранието расправаше за Предлог-законот за основање агенција за борба против тешки облици на организиран криминал и висока корупција ...
| | веќе видена | слични

 Собранието попладнево во рамки на 100. седница ја заврши расправата за измените и дополнувањата на Законот за задолжување на Република Македонија со заем кај ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Останато

Рускиот волонтерски корпус и Легијата на слободна Русија објавија дека го убиле Андреј Стешев, полковник на руските вооружени сили во регионот на Белгород.„За ...
сите 239 | | | веќе видена

Две лица се повредени во сообраќајната несреќа на булеварот 8-ми Септември во близина на спортскиот центар Борис Трајковски. Според информациите од МВР за ...
сите 306 | | | веќе видена

Турција, Шведска и Финска ќе се сретнат подоцна овој месец за да се обидат да ги надминат приговорите што ја одложија кандидатурата за членство на Шведска во ...
сите 176 | | | веќе видена

Владата ја доби Предлог-иницијативата за устави измени од Министерството за правда и таа ќе биде разгледана на некоја од наредните седници, информираат за МИА ...
сите 90 | | | веќе видена

Стопанската комора за енергетика е на став дека ЕВН и Регулаторната Комисија го осиромашуваат народот на, како што велат, монополски рекетарски начин. ...
сите 104 | | | веќе видена

Министерот за здравство Фатмир Меџити денеска најави дека покрај разрешување на организациските директори во Клиничкиот центар во Скопје, медицинските ...
сите 122 | | | веќе видена

Охрид, 5. јуни 2023 (ИНПРЕС) – Периодов продолжува константниот раст на нивото на водата во Охридското Езеро, но и понатаму е под просекот за овој период од ...
сите 182 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за европски прашања Бојан Маричиќ во видеообраќање од Бечиќи каде присуствува на состанокот на министри за ЕУ по повод завршувањето на ...
сите 173 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ССМ: Власта планира денеска во 14:30 часот да воведе 72 часовно работно време

Од:
До кого (е-маил):
Порака: