Прекумерната влага го пролонгира финишот на пролетната сеидба

За земјоделците, одлуката за одмрзнување на цените нема да има какви било ефекти врз конечните математики. Тоа значи дека потрошувачите не само што нема да се ...
| | веќе видена | слични

Производителите на житни култури во штипско-карбинскиот регион годинава очекуваат побогат род на пченица, за разлика од лани. Гоце Сарафимов, потпретседател на ...
| | веќе видена | слични

Секое лето има пријави за запалени стрништа кои се опасност за појава на пожари на поголеми површини и овој потег им штети и на земјоделците. Се загадува ...
| | веќе видена | слични

Дождовите што долг период ја зафатија земјата, иако навидум донесоа зеленило, со себе носат и многу опасности за пиперките, доматите, краставиците… Оние што ...
| | веќе видена | слични

Останато

Започнува 11. Македонско-полска конференција во Катовице Со учество на триесет истакнати полски и македонски филолози истражувачи, на Шлезискиот универзитет во ...
сите 80 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во гостување во емисијата „360 степени“ на Алсат, коментирајќи го договорот за коридорите 8 и 10Д истакна дека ...
сите 278 | | | веќе видена

Согласно податоците за движењето на цените на берзата HUPX во Унгарија за 2 јуни просечнатачасовна цена на еден мегават час електрична енергија (baseload) ...
сите 141 | | | веќе видена

Холандскиот експерт за Балканот и екс дипломат во регионов Раиниер Јаарсма смета дека последната анкета на ИПИС (Институт за политички истражувања Скопје на ...
сите 53 | | | веќе видена

Актуелниот турски претседател Реџеп Таип Ердоган освои 52,18 отсто од гласовите во вториот круг од претседателските избори во таа земја. Ова официјално го ...
сите 161 | | | веќе видена

Пишува: Свето Тоевски Сега, кога се во тек се пожестоки обиди за уништување на македонската нација овојпат и со промена на Уставот преку „уставниот инженеринг“ ...
сите 98 | | | веќе видена

Косовскиот премиер, Албин Курти изјави дека протестите во северно Косово се „протести на луѓе кои го обожуваат воениот злосторник (поранешниот српски ...
сите 608 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Прекумерната влага го пролонгира финишот на пролетната сеидба

Од:
До кого (е-маил):
Порака: