ВМРО-Народна ќе гласа „против“ пакетот закони поврзани со изградбата на коридорите


ВМРО-Народна партија за петте предлог-закони со европско знаме поврзани со изградбата на коридорите 8 и 10д ќе гласа против, информира на денешната ...
| | веќе видена | слични
4 копии

СДС да каже, дали како што ја договори Левица за коалиција во Битола и Скопје , ќе ја договори да ги гласа и уставните измени? Коалицијата на СДС и Левица во ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Она што го гледаме денеска и на кое сме сведоци како јавност во Македонија е брутално заложништво на СДСМ од страна на ДУИ. ДУИ ја има комплетно заробено, би ...
| | веќе видена | слични

ДУИ ја има комплетно заробено, би рекол киднапирано оваа политичка партија и тука морам да направам едно оградување. Не зборувам за СДСМ со членството и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во „Тема на денот“ во дневникот на ТВ Сител гостуваше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски кој што истакна дека Македонија е на ова дереџе поради ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ние сме на една страна на страната на Македонија и сите граѓани, се друго треба да го кажат македонските граѓани на каде ќе се движиме и дали тоа ќе биде ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-Народна партија упатува јасна и недвосмислена поддршка во однос на уставните измени. Сметаме дека со овие предлог уставни промени конечно Северна ...
| | веќе видена | слични

Социјалистичката партија на Македонија оценува дека етикетирањето со „за“ или „против“ ЕУ што го спроведува СДС е смешно, па дури и безобразно. Одамна е јасна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Указите што ги потпишав не се однесуваат на договорот меѓу Владата и „Бехтел-Енка“, ниту пак се однесуваат на составот на Надзорниот одбор кој треба да ја ...
сите 286 | | | веќе видена

Белгискиот премиер Александар де Кро најави денес дека Белгија ќе побара од Украина објаснување за извештаите според кои пушки добиени од Белгија украинските ...
сите 89 | | | веќе видена

Дали повисокoto ДДВ ќе ги зголеми сметките за електрична енергија Според енергетските експерти, најпрвин е неопходно и потребно „домашниот производител на ...
сите 91 | | | веќе видена

Министерот за здравство Фатмир Меџити денеска најави дека покрај разрешување на организациските директори во Клиничкиот центар во Скопје, медицинските ...
сите 129 | | | веќе видена

Предлог-иницијативата за уставни измени изготвена од Работната група од Министерството за правда е испратена во Владата, која треба да ја разгледа на седница, ...
сите 62 | | | веќе видена

Охрид, 5. јуни 2023 (ИНПРЕС) – Периодов продолжува константниот раст на нивото на водата во Охридското Езеро, но и понатаму е под просекот за овој период од ...
сите 181 | | | веќе видена

Македонскиот народен театар со огромно жалење ја сподели веста за смртта на актерот Трајче Ѓоргиев, кој дипломира на Факултетот за драмски уметности – Скопје, ...
сите 57 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-Народна ќе гласа „против“ пакетот закони поврзани со изградбата на коридорите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: