Новата директорка на германската комора: Инвестиција за производство на батерии доаѓа во Македонија, рецесијата нема да влијае на размената

Новата директорка на Германската стопанска комора (АХК) во Македонија, Антје Ванделт, на својата прва средба со медиумите објави дека германската компанија за ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Економската соработка која се одвива на релацијата со Германија е на високо ниво и кога се зборува за трговските партнерства, таа ...
| | веќе видена | слични

Економистите се засега внимателни во проекциите за тоа како ќе се одрази германската рецесија врз економијата на Македонија. По потврдувањето на комплексноста ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Согласно податоците за движењето на цените на берзата HUPX во Унгарија за 26 мај просечната часовна цена на еден мегават час електрична енергија (baseload) ...
| | веќе видена | слични
3 копии

– Во изминатите недели добивме голем број прашања од германски компании кои се заинтересирани за македонскиот пазар, како пазар во кој може да се инвестира, и ...
| | веќе видена | слични

Две нови инвестиции ќе го зголемат и онака богатото портфолио на веќе присутните германски компании во Македонија, најави на првиот брифинг со новинарите Антје ...
| | веќе видена | слични

Фактот дека новата директорка на Делегацијата на германското стопанство во Македонија влегува на релативно проверен терен, имајќи предвид дека Германија е ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На германските потрошувачи им олесна гледајќи како се движат цените на храната, струјата и бензинот: тие веќе не растат, понекогаш дури и паѓаат. Многумина се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во чест на неодамна починатата пејачка Тина Тарнер, нејзината песна Simply The Best беше изведена во дворот на Бакингемската палата по наредба на кралот Чарлс, ...
сите 74 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ со двојна предност пред СДСM, Мицкоски со тројна пред Ковачевски, ако СДСM се сомнева ајде на избори народот ќе им ја даде најточната анкета.На сите ...
сите 104 | | | веќе видена

„Јазикот е систем или дух, а тоа ниту се признава, ниту има потреба да се докажува, туку се потврдува и се прифаќа“ изјави професорот по историја на македонски ...
сите 144 | | | веќе видена

Денеска (29.05.2023) во 09.55 часот во Градскиот трговски центар полициски службеници од Полициската станица Центар лишиле од слобода малолетник од Скопје, ...
сите 227 | | | веќе видена

ПЕНДАРОВСКИ ГИ ПОТПИША ЗАКОНИТЕ ЗА БЕХТЕЛ И ЕНКА Претседателот на државата, Стево Пендаровски вели дека доставениот усвоен закон за работни односи нема ...
сите 93 | | | веќе видена

На 28.05.2023 во 17.20 часот било пријавено дека на локален пат во с.Тромеѓа, кумановско, трактор управуван од малолетничка од с.Тромеѓа излетал од патот и ...
сите 231 | | | веќе видена

„Кога велат за инфраструктура теоретски ќе кажат дека ако финансиите се крвотокот на економијата, тогаш инфраструктурата треба да биде рбетот. Што прават сега ...
сите 266 | | | веќе видена

Ова е Македонија за сите – Со СДС и ДУИ има само сиромаштија, криминал и иселување, граѓаните бараат промена на власта, ВМРО-ДПМНЕ ќе донесе достоинствен живот ...
сите 98 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Новата директорка на германската комора: Инвестиција за производство на батерии доаѓа во Македонија, рецесијата нема да влијае на размената

Од:
До кого (е-маил):
Порака: