Теа Таировиќ за Бекстејџ: Само јас знам низ какви работи поминав додека да го објавам новиот албум


Младата пејачка Теа Таировиќ минатата година го издаде албумот "Балканија" кој се уште е актуелен. Дека пејачката работи со полна пареа и сака да остане на ...
| | веќе видена | слични

Младиот пејач Дарко Гроздановски ја објави најновата песна „Трач“. Тој е авторот, а ги напиша и текстот, музиката и аранжманот. „Се потрудив да направам нешто ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Младата пејачка Ивона Јо(вановиќ) на публиката ѝ го подари својот прв музички проект (во новиот живот), насловен како „БУКВАЛНО“. „БУКВАЛНО“ е автобиографска ...
| | веќе видена | слични

Кумановката Ивона Јо, поранешна учесничка во регионалното шоу „Ѕвездите на Гранд“ денес ја имаше премиерата нејзината прва песна и спот. „Буквално“ е насловот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Доволно храбра да наметне нови стандарди и доволно своја и автентична да влијае на прогресот и трансформацијата на поп кулутрата кај нас. Таа дефинитивно е ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На нашата музичка сцена има секогаш место за нови и талентирани изведувачи. Еден таков е и младиот Дарко Гроздановски, кој вчера ја објави својата најнова ...
| | веќе видена | слични

Струмичанката Александра Јанева ја објави нејзината нова песна „Утрото ќе промени се “, работена со Лазар Цветковски и Тајзи. „Утрото ќе промени се “ настана ...
| | веќе видена | слични

Голем број јавни личности станаа ѕвезди поради добрите хитови. Некои од нив се подготвени да дадат голема суми на пари за песна, но и спотови, но на крајот тоа ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот трап изведувач Христијан Настески, познат како Пајак сними дует со познатата српска пејачка Теодора Џехверовиќ. Двајцата престојуваат на Кипар ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерството за правда во текот на денот ќе го поднесе барањето за екстрадиција од Турција на Љупчо Палевски – Палчо, кој е првоосмничен за грабнувањето и ...
сите 342 | | | веќе видена

Израелската армија (ИДФ) објави дека нејзината 98-ма дивизија влегла во Кан Јунис и почнала со операции во градот на југот на Појасот Газа.ИДФ соопшти дека е ...
сите 193 | | | веќе видена

Не знам кој нормален човек или политичар во вакви траорни времиња може да размислува за власт, за избори или за мандати. Изборите се закажани за април и мај ...
сите 307 | | | веќе видена

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху изјави дека израелската армија (ИДФ) ќе мора да одржува безбедносна контрола над Појасот Газа долго по завршувањето на ...
сите 330 | | | веќе видена

Адвокатот Васко Стојков, со кого Љупчо Палевски, првоосомничен за убиствата на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски, замина во Белград, е на распит во полициска ...
сите 157 | | | веќе видена

Вицепремиерката задолжена за добри политики на владеење Славица Грковска денеска во врска со ставањето на поранешниот вицепремиер Кочо Анѓушев на „црната ...
сите 66 | | | веќе видена

Игор Јуриќ од Центарот за исчезнати и малтретирани деца за Радиотелевизија Србија вели дека државата е во голема мера одговорна за киднапирањето и убиството на ...
сите 227 | | | веќе видена

Вчера градоначалникот на Карбинци, Виктор Паунов алармираше дека во основно училиште во општината имало обид за киднапирање на деца, на што синоќа министерот ...
сите 66 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Теа Таировиќ за Бекстејџ: Само јас знам низ какви работи поминав додека да го објавам новиот албум

Од:
До кого (е-маил):
Порака: