Позитивната компаниска култура како стратешка предност на ИТ компаниите


Добросостојбата на вработените е аспект кој ги засега сите компании, од сите индустрии. Иако свесноста за потребата од здрава работна средина е висока, ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Го посетивме во гостиварското село Вруток кадешто живее со семејството, а поминавме и еден ден со него во Гостивар, кога со личен асистент направи прошетка низ ...
| | веќе видена | слични
3 копии

БИМИЛК, водечката компанија за млеко и млечни производи која посветено работи на промовирање на здравјето на децата, по повод Светскиот ден на млекото заедно ...
| | веќе видена | слични

Адиент Сеатинг Штип и Адиент Аутомотиве Струмица се едни од најголемите работодавачи во нашата земја со вкупно околу 3000 вработени и се дел од глобалното ...
| | веќе видена | слични

Поголема пристапност во училиштата, градење инклузивна клима, поизразено буџетирање, обуки и компетенции за наставниците и инклузивениот кадар, директорите на ...
| | веќе видена | слични

Компанијата за производство на висококвалитетни алуминиумски системи „Алумил“ е присутна во Македонија веќе 23 години. Со цел да им го олесни процесот на ...
| | веќе видена | слични

Средбата со Наташа Димоска, франшизер на IQ UP! училишниот центар во Кичево, ни открива уникатен поглед во образованието на децата. Извонредна личност која ги ...
| | веќе видена | слични

Како да постапи еден работник доколку дознае дека неговиот колега кој е на иста позиција и има исти работни обврски, зема поголема плата? Дали работникот треба ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Рускиот волонтерски корпус и Легијата на слободна Русија објавија дека го убиле Андреј Стешев, полковник на руските вооружени сили во регионот на Белгород.„За ...
сите 172 | | | веќе видена

Две лица се повредени во сообраќајната несреќа на булеварот 8-ми Септември во близина на спортскиот центар Борис Трајковски. Според информациите од МВР за ...
сите 306 | | | веќе видена

Владата ја доби Предлог-иницијативата за устави измени од Министерството за правда и таа ќе биде разгледана на некоја од наредните седници, информираат за МИА ...
сите 90 | | | веќе видена

Турција, Шведска и Финска ќе се сретнат подоцна овој месец за да се обидат да ги надминат приговорите што ја одложија кандидатурата за членство на Шведска во ...
сите 174 | | | веќе видена

Стопанската комора за енергетика е на став дека ЕВН и Регулаторната Комисија го осиромашуваат народот на, како што велат, монополски рекетарски начин. ...
сите 104 | | | веќе видена

Министерот за здравство Фатмир Меџити денеска најави дека покрај разрешување на организациските директори во Клиничкиот центар во Скопје, медицинските ...
сите 122 | | | веќе видена

Охрид, 5. јуни 2023 (ИНПРЕС) – Периодов продолжува константниот раст на нивото на водата во Охридското Езеро, но и понатаму е под просекот за овој период од ...
сите 182 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Позитивната компаниска култура како стратешка предност на ИТ компаниите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: