Брифинг по повод одржувањето на шестото издание на Македонскиот Енергетски Форум


Во Скопје денеска ќе се одржи брифинг за одржувањето на шестото издание на Македонскиот енергетски форум – МЕФ. Како што соопштуваат организаторите на МЕФ, на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателката на Европската централна банка, Кристин Лагард изјави дека нема јасни показатели дека базичната инфлација го достигнала својот врв и додаде дека ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

На годинешниот МЕФ форум кој се одржа на 30 и 31 мај, 2023 во Double Tree by Hilton во Скопје, панелот на тема: „Енергетска трансформација преку локална ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Инфлацијата во еврозоната се намали повеќе од очекуваното во мај, при што брзите бројки покажуваат дека годишната вкупна стапка на ...
| | веќе видена | слични

Српскиот финансиски експерт и писател Владимир Ѓукановиќ во ексклузивно интервју за „Локално“, предупредува на загрижувачко сценарио за понатамошното движење ...
| | веќе видена | слични

Откажувањето од руски енергенси, како што бара Европската Унија, може да биде погубно за македонската економија и може да се реализира само ако Европската ...
| | веќе видена | слични

Потребно е итно да се дејствува за диверзификација на енергетските ресурси, порача американската амбасадорка во државава Анџела Агелер на отворањето на шестото ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Рускиот волонтерски корпус и Легијата на слободна Русија објавија дека го убиле Андреј Стешев, полковник на руските вооружени сили во регионот на Белгород.„За ...
сите 239 | | | веќе видена

Две лица се повредени во сообраќајната несреќа на булеварот 8-ми Септември во близина на спортскиот центар Борис Трајковски. Според информациите од МВР за ...
сите 306 | | | веќе видена

Турција, Шведска и Финска ќе се сретнат подоцна овој месец за да се обидат да ги надминат приговорите што ја одложија кандидатурата за членство на Шведска во ...
сите 179 | | | веќе видена

Владата ја доби Предлог-иницијативата за устави измени од Министерството за правда и таа ќе биде разгледана на некоја од наредните седници, информираат за МИА ...
сите 90 | | | веќе видена

Стопанската комора за енергетика е на став дека ЕВН и Регулаторната Комисија го осиромашуваат народот на, како што велат, монополски рекетарски начин. ...
сите 104 | | | веќе видена

Министерот за здравство Фатмир Меџити денеска најави дека покрај разрешување на организациските директори во Клиничкиот центар во Скопје, медицинските ...
сите 122 | | | веќе видена

Охрид, 5. јуни 2023 (ИНПРЕС) – Периодов продолжува константниот раст на нивото на водата во Охридското Езеро, но и понатаму е под просекот за овој период од ...
сите 182 | | | веќе видена

Македонскиот народен театар со огромно жалење ја сподели веста за смртта на актерот Трајче Ѓоргиев, кој дипломира на Факултетот за драмски уметности – Скопје, ...
сите 57 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Брифинг по повод одржувањето на шестото издание на Македонскиот Енергетски Форум

Од:
До кого (е-маил):
Порака: