Кремљ по заканата за убиство на Путин: Нашите безбедносни служби си ја знаат работата

Украинското раководство повторно ја покажа својата „терористичка“ природа со закана дека ќе го убие претседателот Владимир Путин, изјави секретарот за печат на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Украинските сили гранатираа две села на западот на Русија, во областа Брјанск, а во нападот нема повредени, изјави денеска регионалниот гувернер Александар ...
| | веќе видена | слични

Две жени се убиени во гранатирањето на рускиот пограничен регион Белгород, изјави гувернерот Вјачеслав Гладков. Тој кажа дека тие биле погодени со шрапнели ...
| | веќе видена | слични

Русија изврши серија напади во Украина, поради што е прогласена вонредна воздушна опасност низ земјата. За неколку часа по нападот, заканата беше укината за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, по лидерската средба со премиерот Димитар Ковачевски, вечерва во „Тема на денот“ на ТВ Сител рече дека за предлогот ...
сите 813 | | | веќе видена

Украина бара од Европската Унија „во голема мера да го зголеми“ снабдувањето со електрична енергија по руските напади „на енергетската инфраструктура на ...
сите 324 | | | веќе видена

Упатувам апел за национално единство кое и треба на Македонија. Време е да се обединиме околу најважната работа, а тоа е како да опстоиме како држава и како да ...
сите 46 | | | веќе видена

Нешто неверојатно се случи во Москва на 30 мај. Среде бел ден, градот беше нападнат од рој дронови - од пет до 25 или повеќе, во зависност од различни руски ...
сите 53 | | | веќе видена

Тешка сообраќајна несреќа се случи попладнево во Охрид. Несреќата се случила на булевар „Туристичка“ спроти пазарчето во Охрид, информираат од МВР. До ...
сите 102 | | | веќе видена

Рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу денеска изјави дека неговите сили одбиле голем обид на украинските војници да ја пробијат линијата на фронтот во ...
сите 88 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама денеска изјави дека е загрижен од ултимативните тонови на сојузниците кон Косово. На прес-конференцијата за ситуацијата на северот ...
сите 207 | | | веќе видена

Голем број познаници, пријатели и колеги денес дојдоа во Македонскиот народен театар и се простија од актерот Трајче Ѓорѓиев. Комеморацијата започна со исечоци ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кремљ по заканата за убиство на Путин: Нашите безбедносни служби си ја знаат работата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: