Спасувачка акција во близина на грчкиот остров Миконос откако се преврти чамец со мигранти

Две лица се спасени, откако се превртил чамец со мигранти во морскиот дел североисточно од грчкиот остров Миконос, а според портпаролот на грчката крајбрежна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Според италијанските медиуми, сите луѓе на бродот биле тајни агенти - дел од израелскиот Мосад, а дел од италијанската тајна служба Аиса. Според пишувањата на ...
| | веќе видена | слични

Четири дена по несреќата на езерото Маџоре, во италијанската област Ломбардија, во која загинаа четири лица, откриено е дека сите на потонатиот брод биле ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Девет загинати и двајца спасени е билансот од несреќата со мигранти што во петокот се случи североисточно од грчкиот остров Миконос, откако денеска биле ...
| | веќе видена | слични

Двајца италијански разузнавачи и пензиониран припадник на израелските безбедносни сили се меѓу четирите жртви на несреќата со брод во неделата на езерото ...
| | веќе видена | слични

Најмалку четири лица загинаа, а едно лице се води како исчезнато откако 16-метарски туристички брод се преврте и потона на езерото Маџоре во северна Италија во ...
| | веќе видена | слични

Се преврте чамец со туристи во езерото Маџоре, најмалку две лица загинаа. Најмалку две лица загинаа откако брод со повеќе од 20 патници, главно туристи, се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Четири лица загинаа во бродска несреќа на езерото Маџоре во северна Италија, соопштија утрово противпожарната бригада и италијанската новинска агенција АНСА. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот почесен конзул на Република Македонија во Хрватска, на сѝоцијалните мрежи гои честита изборот на новата ректорка на универзитетот Св Кирил и ...
сите 65 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски, денеска, на покана на турските власти, во Анкара присуствуваше на свечена церемонија на стапување на должност на претседателот ...
сите 287 | | | веќе видена

Холандскиот експерт за Балканот и екс дипломат во регионов Раиниер Јаарсма смета дека последната анкета на ИПИС (Институт за политички истражувања Скопје на ...
сите 407 | | | веќе видена

Тепачка меѓу повеќе лица се случила доцна синоќа во скопското село Волково, информираат од МВР. Според информациите, вчера во 23.45 часот било пријавено дека ...
сите 268 | | | веќе видена

Неуспехот да се смири ситуацијата на северот на Косово ќе има негативни последици, а Европската унија е подготвена да спроведе решителни мерки во оваа прилика, ...
сите 647 | | | веќе видена

Народот јасно гледа дека состојбата е неподнослива со уништената економија, доста е од националните предавства и порази кои што ги организира и во континуитет ...
сите 133 | | | веќе видена

Време зa читање: 2 минути Согласно податоците за движењето на цените на берзата HUPX во Унгарија за 2 јуни просечната часовна цена на еден мегават час ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Спасувачка акција во близина на грчкиот остров Миконос откако се преврти чамец со мигранти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: