Бостон го растури Мајами – Можен ли е најголемиот пресврт во историјата на НБА!? (ВИДЕО)


Кошаркарите на Мајами хит беа на само чекор од финалето во Источната конференција во НБА плеј-офот по убедливата предност од 3-0 во серијата против Бостон, ...
| | веќе видена | слични

Денвер Нагетс славеше над Мајами Хит со 104:93 во првата средба од финалната серија во НБА лигата. Клубот од Колорадо го одбрани домашниот терен и го направи ...
| | веќе видена | слични

Големото финале во НБА лигата започнува вечерва од 2 часот и 30 минути по полноќ, а во неа силите ќе си ги одмерат Денвер и Мајами. Тимот од Колорадо на крилја ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

Поранешниот почесен конзул на Република Македонија во Хрватска, на сѝоцијалните мрежи гои честита изборот на новата ректорка на универзитетот Св Кирил и ...
сите 65 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски, денеска, на покана на турските власти, во Анкара присуствуваше на свечена церемонија на стапување на должност на претседателот ...
сите 287 | | | веќе видена

Холандскиот експерт за Балканот и екс дипломат во регионов Раиниер Јаарсма смета дека последната анкета на ИПИС (Институт за политички истражувања Скопје на ...
сите 407 | | | веќе видена

Тепачка меѓу повеќе лица се случила доцна синоќа во скопското село Волково, информираат од МВР. Според информациите, вчера во 23.45 часот било пријавено дека ...
сите 268 | | | веќе видена

Мала машина во срцето приклучена на батерии или живот на батерии. Вака Боре Минов, член на Здружението „Храбро срце“ во видео разговор за МИА го опишува ...
сите 121 | | | веќе видена

Неуспехот да се смири ситуацијата на северот на Косово ќе има негативни последици, а Европската унија е подготвена да спроведе решителни мерки во оваа прилика, ...
сите 608 | | | веќе видена

Народот јасно гледа дека состојбата е неподнослива со уништената економија, доста е од националните предавства и порази кои што ги организира и во континуитет ...
сите 133 | | | веќе видена

Време зa читање: 2 минути Согласно податоците за движењето на цените на берзата HUPX во Унгарија за 2 јуни просечната часовна цена на еден мегават час ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бостон го растури Мајами – Можен ли е најголемиот пресврт во историјата на НБА!? (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: