Работната група за уставни измени ќе одржи седница


2 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во гостување во емисијата „360 степени“ на Алсат, коментирајќи го договорот за коридорите 8 и 10Д истакна дека ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во интевјуто за емисијата 360 степени истакна дека владата нема легитимитет ниту авторитет да спроведува ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Моето искуство за лидерските средби со Димитар Ковачевски се темели на два настана, вели претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во гостување во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот н ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното интервју во емисијата 360 степени на ТВ АЛСАТ М вели дека најпрво е потребно да се одржат избори, ...
| | веќе видена | слични

Ценам дека соопштенијата и фотографиите од средбите со дипломатските претставници не треба да бидат ПР-алатка или циркуска атракција. Важна е суштината со која ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Димитар Ковачевски, прво барал тет – а – тет средба со Мицкоски па се премислил, откри вечерва лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервју ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицковски преферира да има тет-а-тет средба со премиерот Димитар Ковачевски бидејќи, како што вели, според неговото досегашно ...
| | веќе видена | слични

Мицкоски: На последната лидерска средба Ковачевски читаше од четиво напишано на хартија пред Ахмети, нам таква нова парада не ни треба, ако сакаат таква ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот почесен конзул на Република Македонија во Хрватска, на сѝоцијалните мрежи гои честита изборот на новата ректорка на универзитетот Св Кирил и ...
сите 65 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски, денеска, на покана на турските власти, во Анкара присуствуваше на свечена церемонија на стапување на должност на претседателот ...
сите 287 | | | веќе видена

Холандскиот експерт за Балканот и екс дипломат во регионов Раиниер Јаарсма смета дека последната анкета на ИПИС (Институт за политички истражувања Скопје на ...
сите 407 | | | веќе видена

Тепачка меѓу повеќе лица се случила доцна синоќа во скопското село Волково, информираат од МВР. Според информациите, вчера во 23.45 часот било пријавено дека ...
сите 268 | | | веќе видена

Мала машина во срцето приклучена на батерии или живот на батерии. Вака Боре Минов, член на Здружението „Храбро срце“ во видео разговор за МИА го опишува ...
сите 121 | | | веќе видена

Неуспехот да се смири ситуацијата на северот на Косово ќе има негативни последици, а Европската унија е подготвена да спроведе решителни мерки во оваа прилика, ...
сите 608 | | | веќе видена

Народот јасно гледа дека состојбата е неподнослива со уништената економија, доста е од националните предавства и порази кои што ги организира и во континуитет ...
сите 133 | | | веќе видена

Време зa читање: 2 минути Согласно податоците за движењето на цените на берзата HUPX во Унгарија за 2 јуни просечната часовна цена на еден мегават час ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Работната група за уставни измени ќе одржи седница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: