Платите во лаборатории се движат од 24.232 денари до 49.418..Синлаб дава највисоки плати, колку плаќаат останатите?

Време зa читање: 4 минути Најголемите по приход медицински лаборатории минатата година ги намалиле профитите, но ги зголемиле платите – покажува анализата на ...
| | веќе видена | слични

Битола е економски центар на Пелагонија. Официјалните бројки за 2022 година покажуваат дека големата гринфилд инвестиција од автомобилската индустрија ...
| | веќе видена | слични

Во земјава лани имало дури 81 компанија за трговија на големо која направила приход еднаков или поголем на 10 милиони евра. И во 2022 година доминира ...
| | веќе видена | слични

Општина со помалку од 12.000 жители во источна Македонија има фирма за транспорт и трговија со деривати која оствари приход од 141 милиони евра. Во истата ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Бројките укажуваат на заклучок дека Кавадарци е економски е најуспешниот град во Македонија од аспект на силни домашно поседувани компании. И му нема рамен. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Полог е пример за тоа дека во Македонија може да се води голем бизнис и од село. Полог е исклучок од правилото што важи во Македонија дека градот го уби ...
| | веќе видена | слични

Веледрогериите се многу важна, можеби и суштинска, алка во системот што обезбедува здравствени услуги за населението. Нивна основна работа е да бидат ажурни, ...
| | веќе видена | слични

Еве можело. Еден кумановец преку директно управување и посредно менаџирање на своите четири фирми лани успеа да направи агрегатен приход што надминува 124 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Законите за коридорите нема да паднат на Уставен суд, консултирани се сите надлежни служби во однос на 60-те работни часови за работниците, изјави првиот ...
сите 354 | | | веќе видена

Согласно податоците за движењето на цените на берзата HUPX во Унгарија за 2 јуни просечнатачасовна цена на еден мегават час електрична енергија (baseload) ...
сите 143 | | | веќе видена

Не верувам во нови форми на асоцирање и членување во Европска Унија, изјави македонскиот претседател Стево Пендаровски како реакција на пораките кои ги упатија ...
сите 198 | | | веќе видена

За време на викендот и во текот на следната недела во попладневните часови ќе се задржи нестабилно време со појава на локален пороен дожд, грмежи и засилен ...
сите 196 | | | веќе видена

Изминативе 7 години со политиките на Таче Ковачевски, Стево Пендаровски и Зоран Заев Македонија е земјата со најголем демографски пад на светот. Падот од 2016 ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Платите во лаборатории се движат од 24.232 денари до 49.418..Синлаб дава највисоки плати, колку плаќаат останатите?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: