Ако некој ти покажува, дека не си му важнa, не го чекај уште илјада пати да ти покаже

Некогаш ни е тешко да си признаеме, дека има луѓе кои нас многу ни значат, но ние нема никогаш да им бидеме важни. Кога некој ќе ти покаже, дека не му си ...
| | веќе видена | слични

 Дали за време на вечера чекате сите да седнат пред да почнете да јадете и дали во последен миг им откажувате покана на луѓето со изговор дека сте „болни“? ...
| | веќе видена | слични

Избришете го нејзиниот број: Типови на „пријателки“ кои не ви требаат во животот Александра Спасеска 30.05.2023 / 11:59 Живот Во тинејџерските денови ни се ...
| | веќе видена | слични

Некој ќе види жаба на илустрацијата, некој ќе види девојка како стои со главата горе, а некој ќе види девојки кои се свртени на страна, односно оние кои се ...
| | веќе видена | слични

 „Кога мислите дека некој ве лаже, само погледнете го во очи и не велете ништо, само молчете“ – е еден од советите што се најдоа на листата на петте брзи ...
| | веќе видена | слични

 Да бидеме искрени, никој не е идеален, ни ние, ни партнерот што е покрај нас. Со некои работи што нè нервираат кај него или неа учиме да живееме, за други ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Рускиот волонтерски корпус и Легијата на слободна Русија објавија дека го убиле Андреј Стешев, полковник на руските вооружени сили во регионот на Белгород.„За ...
сите 239 | | | веќе видена

Две лица се повредени во сообраќајната несреќа на булеварот 8-ми Септември во близина на спортскиот центар Борис Трајковски. Според информациите од МВР за ...
сите 306 | | | веќе видена

Владата ја доби Предлог-иницијативата за устави измени од Министерството за правда и таа ќе биде разгледана на некоја од наредните седници, информираат за МИА ...
сите 90 | | | веќе видена

Турција, Шведска и Финска ќе се сретнат подоцна овој месец за да се обидат да ги надминат приговорите што ја одложија кандидатурата за членство на Шведска во ...
сите 171 | | | веќе видена

Стопанската комора за енергетика е на став дека ЕВН и Регулаторната Комисија го осиромашуваат народот на, како што велат, монополски рекетарски начин. ...
сите 104 | | | веќе видена

Министерот за здравство Фатмир Меџити денеска најави дека покрај разрешување на организациските директори во Клиничкиот центар во Скопје, медицинските ...
сите 122 | | | веќе видена

Охрид, 5. јуни 2023 (ИНПРЕС) – Периодов продолжува константниот раст на нивото на водата во Охридското Езеро, но и понатаму е под просекот за овој период од ...
сите 182 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за европски прашања Бојан Маричиќ во видеообраќање од Бечиќи каде присуствува на состанокот на министри за ЕУ по повод завршувањето на ...
сите 173 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ако некој ти покажува, дека не си му важнa, не го чекај уште илјада пати да ти покаже

Од:
До кого (е-маил):
Порака: