ГОСТИВАР НЕ БЕШЕ НИШТО: Доаѓа уште поголемо невреме!


22 копии
6 копии

За време на викендот и во текот на следната недела во попладневните часови ќе се задржи нестабилно време со појава на локален пороен дожд, грмежи и засилен ...
| | веќе видена | слични

Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме проследени со интензивен пороен дожд, електрични празнења, силен ветер и услови за изолирана појава ...
| | веќе видена | слични
8 копии
7 копии

Веб-страницата за временска прогноза „Акуведр“ објави временска прогноза за летово во Европа. Поголемиот дел од континентот би можел да се соочи со суша, но на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Летово во земјава се очекува температурите да го надминат повеќегодишниот просек. Како што информира УХМР, надминувањето на температурите може да достигне и до ...
| | веќе видена | слични

Во текот на летните месеци балканското подрачје ќе се соочи со ризик од ненадејни поплави, додека летните температури ќе доаѓаат побавно, велат синоптичарите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Заемната определба да се вложува во перспективите за македонистиката во Полска дава конкретни резултати. По одбележувањето на јубилејот 35 години Лекторат по ...
сите 84 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски, денеска, на покана на турските власти, во Анкара присуствуваше на свечена церемонија на стапување на должност на претседателот ...
сите 252 | | | веќе видена

Владините одлуки за замрзнување на цените не беа соодветни, не го дадоа очекуваниот ефект и освен тоа беа привремено решение, реагиаат граѓаните во анкетата ...
сите 194 | | | веќе видена

Холандскиот експерт за Балканот и екс дипломат во регионов Раиниер Јаарсма смета дека последната анкета на ИПИС (Институт за политички истражувања Скопје на ...
сите 347 | | | веќе видена

Градоначалникот на Кавадарци,Митко Јанчев, на социјалните мрежи се огласи со информации околу активностите на службите на општината, околу сузбивање на ...
сите 53 | | | веќе видена

Претседавачот со ОБСЕ, министерот Бујар Османи, објави план во девет чекори за деескалација и нормализација на тензиите на северот на Косово. Планот е во ...
сите 602 | | | веќе видена

Ковачевски кој што нема никаков авторитет во својата партија и во владата на ДУИ е потполно заборавен и запоставен, истиот не може да донесе ниту една одлука ...
сите 188 | | | веќе видена

Вчера во 13.15 часот на Граничниот премин Табановце, на излез од државата, биле лишени од слобода О.Е.(26) и Б.У.(41), двајцата од Република Турција. При ...
сите 240 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ГОСТИВАР НЕ БЕШЕ НИШТО: Доаѓа уште поголемо невреме!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: