„ЗОШТО ТОА ГО ПРАВИТЕ СЕКОЈА СЕЗОНА“: За лежалка во Грција по 15 евра од човек!

По гирото и помфритот, вниманието за лежалките, односно цената на истите им се најде и на грчките навивачи од Србија, иако почетокот на вистинската летна ...
| | веќе видена | слични

Во Црна Гора од 1 јуни почнаа да важат правилата за користење на плажите, што ќе ги задоволи сите нејзини гости, бидејќи после 17 часот целосно бесплатно ќе ...
| | веќе видена | слични

Освен по својата нереална убавина, овој остров од само десет квадратни километри е интересен и по тоа што интензивно се работи на елиминирање на автомобилскиот ...
| | веќе видена | слични

Го знаете тоа чувство кога конечно одите на патување до дестинација која сите ја фалат, ја фотографираат и обожаваат и која изгледа божествено на сликите – ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во јужниот дел на истоимениот полуостров, на оддалеченост од околу 270 километри од Измир, се наоѓа малото пристаниште Бодрум кое е едно од најпопуларните ...
| | веќе видена | слични

Останато

Рускиот волонтерски корпус и Легијата на слободна Русија објавија дека го убиле Андреј Стешев, полковник на руските вооружени сили во регионот на Белгород.„За ...
сите 239 | | | веќе видена

Две лица се повредени во сообраќајната несреќа на булеварот 8-ми Септември во близина на спортскиот центар Борис Трајковски. Според информациите од МВР за ...
сите 306 | | | веќе видена

Владата ја доби Предлог-иницијативата за устави измени од Министерството за правда и таа ќе биде разгледана на некоја од наредните седници, информираат за МИА ...
сите 90 | | | веќе видена

Турција, Шведска и Финска ќе се сретнат подоцна овој месец за да се обидат да ги надминат приговорите што ја одложија кандидатурата за членство на Шведска во ...
сите 171 | | | веќе видена

Стопанската комора за енергетика е на став дека ЕВН и Регулаторната Комисија го осиромашуваат народот на, како што велат, монополски рекетарски начин. ...
сите 104 | | | веќе видена

Министерот за здравство Фатмир Меџити денеска најави дека покрај разрешување на организациските директори во Клиничкиот центар во Скопје, медицинските ...
сите 122 | | | веќе видена

Охрид, 5. јуни 2023 (ИНПРЕС) – Периодов продолжува константниот раст на нивото на водата во Охридското Езеро, но и понатаму е под просекот за овој период од ...
сите 182 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за европски прашања Бојан Маричиќ во видеообраќање од Бечиќи каде присуствува на состанокот на министри за ЕУ по повод завршувањето на ...
сите 173 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„ЗОШТО ТОА ГО ПРАВИТЕ СЕКОЈА СЕЗОНА“: За лежалка во Грција по 15 евра од човек!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: