Семејството на момчето кое го изврши масакрот во училиште во Белград изрази сочувство до семејствата на жртвите

Семејството на момчето К.К., кое во ОУ „Владислав Рибникар“ во Белград уби десет лица, а повреди петмина, изрази сочувство до семејствата на загинатите преку ...
| | веќе видена | слични
9 копии
5 копии

Вишиот суд во Белград му го продолжи притворот за уште 30 дена на В.К., таткото на малолетниот К.К. кој го изврши масакрот во основното училиште „Владислав ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Српската Влада денеска соопшти дека донела одлука на 6 јуни да ја заврши учебната година во сите основни и средни училишта во државата. За учениците кои сакаат ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во претходниот месец беа сослушани пет членови на семејството и лица кои имале или требало да имаат близок контакт со момчето убиец, кое го изврши масакрот во ...
| | веќе видена | слични

Момчето отпатувало во придружба на двајцата родители. Седмоодделенецот кој на 3-ти мај беше тешко ранет во масакрот во ОУ „Владислав Рибникар“ го напушти ...
| | веќе видена | слични

Во претходниот месец се слушнаа пет членови на семејството и лица кои имале или требало да имаат близок контакт со момчето убиец, кое во основното училиште ...
| | веќе видена | слични

Во претходниот месец беа сослушани пет членови на семејството и лица кои имале или требало да имаат близок контакт со 13-годишникот кој во основното училиште ...
| | веќе видена | слични
6 копии

По вонредниот увид во ОУ „Владислав Рибникар“ во Белград, потврдени се наодите на Центарот за социјална работа, Министерството за образование и Министерството ...
| | веќе видена | слични

Во основното училиште „Владислав Рибникар“ во Белград немало насилство од врсници врз малолетното момче кое уби 10 лица, соопшти српската влада. „Оваа одлука ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот почесен конзул на Република Македонија во Хрватска, на сѝоцијалните мрежи гои честита изборот на новата ректорка на универзитетот Св Кирил и ...
сите 65 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски, денеска, на покана на турските власти, во Анкара присуствуваше на свечена церемонија на стапување на должност на претседателот ...
сите 287 | | | веќе видена

Холандскиот експерт за Балканот и екс дипломат во регионов Раиниер Јаарсма смета дека последната анкета на ИПИС (Институт за политички истражувања Скопје на ...
сите 407 | | | веќе видена

Тепачка меѓу повеќе лица се случила доцна синоќа во скопското село Волково, информираат од МВР. Според информациите, вчера во 23.45 часот било пријавено дека ...
сите 268 | | | веќе видена

Мала машина во срцето приклучена на батерии или живот на батерии. Вака Боре Минов, член на Здружението „Храбро срце“ во видео разговор за МИА го опишува ...
сите 121 | | | веќе видена

Неуспехот да се смири ситуацијата на северот на Косово ќе има негативни последици, а Европската унија е подготвена да спроведе решителни мерки во оваа прилика, ...
сите 608 | | | веќе видена

Народот јасно гледа дека состојбата е неподнослива со уништената економија, доста е од националните предавства и порази кои што ги организира и во континуитет ...
сите 133 | | | веќе видена

Време зa читање: 2 минути Согласно податоците за движењето на цените на берзата HUPX во Унгарија за 2 јуни просечната часовна цена на еден мегават час ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Семејството на момчето кое го изврши масакрот во училиште во Белград изрази сочувство до семејствата на жртвите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: