Арачиновци лути за „неправдата“ од ЕВН, кое им исклучило струја за пумпите за вода поради долг од 2006 година наваму?!

Градоначалникот на Арачиново, Ридван Ибрахими, се жали за „неправда“ од ЕВН, кој досега го толерирал неплаќањето на сметките за електрична енергија за пумпите ...
| | веќе видена | слични

Граѓаните кои ги добиваат сметките за струја во хартиена форма, се жалат дека за март и април ги примиле со големо задоцнување, па морале наеднаш да ги платат ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Бунтовноста и отпорот на Арачиновци кон подмирувањето долгот на „ЕВН“ надалеку се прочуени. Имено, поединци од селото повторно сами се приклучуваат во мрежата ...
| | веќе видена | слични

Жителите на Арачиново три дена немаат вода во домовите, бидејќи ЕВН го прекина снабдувањето со струја на пумпите за вода на општината. Причина за прекинот на ...
| | веќе видена | слични

Жителите на Арачиново веќе три дена немаат вода затоа што ЕВН ја исклучи струјата на пумпите за вода на општината поради долг стар 17 години. Градоначалникот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Поранешниот почесен конзул на Република Македонија во Хрватска, на сѝоцијалните мрежи гои честита изборот на новата ректорка на универзитетот Св Кирил и ...
сите 65 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски, денеска, на покана на турските власти, во Анкара присуствуваше на свечена церемонија на стапување на должност на претседателот ...
сите 287 | | | веќе видена

Холандскиот експерт за Балканот и екс дипломат во регионов Раиниер Јаарсма смета дека последната анкета на ИПИС (Институт за политички истражувања Скопје на ...
сите 407 | | | веќе видена

Тепачка меѓу повеќе лица се случила доцна синоќа во скопското село Волково, информираат од МВР. Според информациите, вчера во 23.45 часот било пријавено дека ...
сите 268 | | | веќе видена

Мала машина во срцето приклучена на батерии или живот на батерии. Вака Боре Минов, член на Здружението „Храбро срце“ во видео разговор за МИА го опишува ...
сите 121 | | | веќе видена

Неуспехот да се смири ситуацијата на северот на Косово ќе има негативни последици, а Европската унија е подготвена да спроведе решителни мерки во оваа прилика, ...
сите 608 | | | веќе видена

Народот јасно гледа дека состојбата е неподнослива со уништената економија, доста е од националните предавства и порази кои што ги организира и во континуитет ...
сите 133 | | | веќе видена

Време зa читање: 2 минути Согласно податоците за движењето на цените на берзата HUPX во Унгарија за 2 јуни просечната часовна цена на еден мегават час ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Арачиновци лути за „неправдата“ од ЕВН, кое им исклучило струја за пумпите за вода поради долг од 2006 година наваму?!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: