(ВИДЕО) „Ѓаволите“ го растурија Челси и обезбедија пласман во ЛШ


Откако од пристигнувањето на „Олд Трафорд“ во јануари постигна само два гола, од кои ниту еден во Премиерлигата, холандскиот напаѓач Вут Вегхорст вели дека се ...
| | веќе видена | слични

Џеси Лингард донесе изненадувачка одлука минатото лето и реши да го засили Нотингем Форест наместо Вест Хем, но тоа се покажа како комплетно лоша одлука за ...
| | веќе видена | слични

Нотингем форест потврдија дека поранешниот фудбалер на Манчестер јунајтед, Џеси Лингард нема да остане во клубот по катастрофалната сезона, оставајќи го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот почесен конзул на Република Македонија во Хрватска, на сѝоцијалните мрежи гои честита изборот на новата ректорка на универзитетот Св Кирил и ...
сите 65 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски, денеска, на покана на турските власти, во Анкара присуствуваше на свечена церемонија на стапување на должност на претседателот ...
сите 287 | | | веќе видена

Холандскиот експерт за Балканот и екс дипломат во регионов Раиниер Јаарсма смета дека последната анкета на ИПИС (Институт за политички истражувања Скопје на ...
сите 407 | | | веќе видена

Тепачка меѓу повеќе лица се случила доцна синоќа во скопското село Волково, информираат од МВР. Според информациите, вчера во 23.45 часот било пријавено дека ...
сите 268 | | | веќе видена

Мала машина во срцето приклучена на батерии или живот на батерии. Вака Боре Минов, член на Здружението „Храбро срце“ во видео разговор за МИА го опишува ...
сите 121 | | | веќе видена

Неуспехот да се смири ситуацијата на северот на Косово ќе има негативни последици, а Европската унија е подготвена да спроведе решителни мерки во оваа прилика, ...
сите 608 | | | веќе видена

Народот јасно гледа дека состојбата е неподнослива со уништената економија, доста е од националните предавства и порази кои што ги организира и во континуитет ...
сите 133 | | | веќе видена

Време зa читање: 2 минути Согласно податоците за движењето на цените на берзата HUPX во Унгарија за 2 јуни просечната часовна цена на еден мегават час ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) „Ѓаволите“ го растурија Челси и обезбедија пласман во ЛШ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: