Мурињо: Со сите клубови имам блиски односи, освен со еден


Жозе Мурињо за првпат во кариерата загуби во едно европско финале и не услеа да освои уште еден трофеј со Рома, клуб на кој минатата сезона и го донесе првото ...
| | веќе видена | слични

Незадоволството за судењето, Мурињо синоќа не го искажа само на терен и во изјавите, туку камера го снимила и на паркинг каде бесен и гневен им се сипува на ...
| | веќе видена | слични

Жозе Мурињо го фрли својот сребрен медал во публика откако Рома изгуби од Севилја на пенали во финалето на Лига Европа. Еден совршен рекорд мораше да падне во ...
| | веќе видена | слични

Жозе Мурињо има пет трофеи од европски финалиња во својата колекција, а синоќешниот дуел со Севилја беше првиот меч за трофеј што „специјалниот“ го загуби во ...
| | веќе видена | слични

Тренерот на Рома, Жозе Мурињо го подари сребрениот медал на млад фан, Португалецот вели дека не сака да ги собира сребрените медали. Лига Европа Мурињо синоќа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Рускиот волонтерски корпус и Легијата на слободна Русија објавија дека го убиле Андреј Стешев, полковник на руските вооружени сили во регионот на Белгород.„За ...
сите 239 | | | веќе видена

Две лица се повредени во сообраќајната несреќа на булеварот 8-ми Септември во близина на спортскиот центар Борис Трајковски. Според информациите од МВР за ...
сите 306 | | | веќе видена

Владата ја доби Предлог-иницијативата за устави измени од Министерството за правда и таа ќе биде разгледана на некоја од наредните седници, информираат за МИА ...
сите 90 | | | веќе видена

Турција, Шведска и Финска ќе се сретнат подоцна овој месец за да се обидат да ги надминат приговорите што ја одложија кандидатурата за членство на Шведска во ...
сите 171 | | | веќе видена

Стопанската комора за енергетика е на став дека ЕВН и Регулаторната Комисија го осиромашуваат народот на, како што велат, монополски рекетарски начин. ...
сите 104 | | | веќе видена

Министерот за здравство Фатмир Меџити денеска најави дека покрај разрешување на организациските директори во Клиничкиот центар во Скопје, медицинските ...
сите 122 | | | веќе видена

Охрид, 5. јуни 2023 (ИНПРЕС) – Периодов продолжува константниот раст на нивото на водата во Охридското Езеро, но и понатаму е под просекот за овој период од ...
сите 182 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за европски прашања Бојан Маричиќ во видеообраќање од Бечиќи каде присуствува на состанокот на министри за ЕУ по повод завршувањето на ...
сите 173 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мурињо: Со сите клубови имам блиски односи, освен со еден

Од:
До кого (е-маил):
Порака: