Компјутерите со Windows 11 добиваат систем за вештачка интелигенција – Copilot


Измамниците на Интернет постојано бараат нови начини да допрат до наивните и лековерни корисници, кои потоа им ги крадат нивните приватни информации, но и ...
| | веќе видена | слични

Администраторот на неодамна отворениот веб-форум за сајбер криминал Exposed објави база на податоци што содржи детали за поранешните членови на сега веќе ...
| | веќе видена | слични

Различни опасности демнат на најпопуларната социјална мрежа во светот, па затоа корисниците мора секогаш да внимаваат при кликнување на линкови, комуникација ...
| | веќе видена | слични

Внимателноста никогаш не е доволна на Интернет, па корисниците мора секогаш да внимаваат да не кликнат на погрешен линк, дури и ако тој доаѓа од нивните ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Секојдневно на Фејсбук демнат разни опасности, а корисниците секогаш треба да внимаваат при кликнување на разни линкови, при комуникација со непознати лица, а ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дали некогаш сте разговарале со пријател за одреден производ, а неколку часа подоцна да видите реклама за истиот производ на апликациите за социјални мрежи? Не ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот почесен конзул на Република Македонија во Хрватска, на сѝоцијалните мрежи гои честита изборот на новата ректорка на универзитетот Св Кирил и ...
сите 65 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски, денеска, на покана на турските власти, во Анкара присуствуваше на свечена церемонија на стапување на должност на претседателот ...
сите 287 | | | веќе видена

Холандскиот експерт за Балканот и екс дипломат во регионов Раиниер Јаарсма смета дека последната анкета на ИПИС (Институт за политички истражувања Скопје на ...
сите 407 | | | веќе видена

Тепачка меѓу повеќе лица се случила доцна синоќа во скопското село Волково, информираат од МВР. Според информациите, вчера во 23.45 часот било пријавено дека ...
сите 268 | | | веќе видена

Мала машина во срцето приклучена на батерии или живот на батерии. Вака Боре Минов, член на Здружението „Храбро срце“ во видео разговор за МИА го опишува ...
сите 121 | | | веќе видена

Неуспехот да се смири ситуацијата на северот на Косово ќе има негативни последици, а Европската унија е подготвена да спроведе решителни мерки во оваа прилика, ...
сите 608 | | | веќе видена

Народот јасно гледа дека состојбата е неподнослива со уништената економија, доста е од националните предавства и порази кои што ги организира и во континуитет ...
сите 133 | | | веќе видена

Време зa читање: 2 минути Согласно податоците за движењето на цените на берзата HUPX во Унгарија за 2 јуни просечната часовна цена на еден мегават час ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Компјутерите со Windows 11 добиваат систем за вештачка интелигенција – Copilot

Од:
До кого (е-маил):
Порака: