И албанските функционери си ги зголемија платите како македонските

Законот за зголемување на платите на високите функционери, како пратениците, министрите и претседателот, беше изгласан денеска во албанскиот парламент со 95 ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Македонците се почесто заминуваат на работа во Хрватска. Се поголемата понуда за работа и повисоките плати, ги привлекуваат македонските граѓани да заработат ...
| | веќе видена | слични

Сѐ поголемата понуда за работа и повисоките плати во Хрватска, ги привлекуваат македонските граѓани да работат во оваа земја, па веќе цели македонски семејства ...
| | веќе видена | слични

Германската компанија Дојче Бан денеска понуди зголемување на платите на вработените во обид да спречи нови штрајкови, објави Ројтерс. Понуденото зголемување е ...
| | веќе видена | слични

Бившиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев, на социјалните мрежи објави статус во кој објави колку ја чинат државата платите на директорите на трите ...
| | веќе видена | слични
8 копии

За плати на директорите на трите државни агенции од безбедносниот сектор, само за еден месец граѓаните плаќаат речиси 10 илјади евра. Просечната плата на секој ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот технички министер за внатрешни работи, Наќе Чулев, обелодени прецизно колкави плати заедно земаат тројца директори од јавниот сектор, практично ...
| | веќе видена | слични

Тројца шефови на главните македонски тајни служби ја чинат Македонија 120 илјади евра годишно само за плати без другите трошоци кои ги прават како директори. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Рускиот волонтерски корпус и Легијата на слободна Русија објавија дека го убиле Андреј Стешев, полковник на руските вооружени сили во регионот на Белгород.„За ...
сите 239 | | | веќе видена

Две лица се повредени во сообраќајната несреќа на булеварот 8-ми Септември во близина на спортскиот центар Борис Трајковски. Според информациите од МВР за ...
сите 306 | | | веќе видена

Владата ја доби Предлог-иницијативата за устави измени од Министерството за правда и таа ќе биде разгледана на некоја од наредните седници, информираат за МИА ...
сите 90 | | | веќе видена

Турција, Шведска и Финска ќе се сретнат подоцна овој месец за да се обидат да ги надминат приговорите што ја одложија кандидатурата за членство на Шведска во ...
сите 171 | | | веќе видена

Стопанската комора за енергетика е на став дека ЕВН и Регулаторната Комисија го осиромашуваат народот на, како што велат, монополски рекетарски начин. ...
сите 104 | | | веќе видена

Министерот за здравство Фатмир Меџити денеска најави дека покрај разрешување на организациските директори во Клиничкиот центар во Скопје, медицинските ...
сите 122 | | | веќе видена

Охрид, 5. јуни 2023 (ИНПРЕС) – Периодов продолжува константниот раст на нивото на водата во Охридското Езеро, но и понатаму е под просекот за овој период од ...
сите 182 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за европски прашања Бојан Маричиќ во видеообраќање од Бечиќи каде присуствува на состанокот на министри за ЕУ по повод завршувањето на ...
сите 173 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

И албанските функционери си ги зголемија платите како македонските

Од:
До кого (е-маил):
Порака: