Борусија Дортмунд ќе мора без Белингем во мечот за освојување на титулата?


Тренерот на лидерот во германскиот фудбалски шампионат, тимот на Борусија Дортмунд, Един Терзиќ, изјави дека настапот на англискиот репрезентативец Џуд ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Карл Хајнц Румениге беше легенарен извршен директор на Баерн Минхен и со години го носеше клубот до големи успеси, па откако реши да се повлече за да му го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Садио Мане го коментирал заминувањето на Боби Фирмино од Ливерпул, а не штедел комплименти за поранешниот соиграч, кој сега реши дека е време да се збогува со ...
| | веќе видена | слични

Баерн Минхен најде начин одново да стана шампион на Германија и со тоа да ја продолжи доминацијата во Бундеслигата. Многумина ги отпишаа „баварците“ пред ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Рускиот волонтерски корпус и Легијата на слободна Русија објавија дека го убиле Андреј Стешев, полковник на руските вооружени сили во регионот на Белгород.„За ...
сите 239 | | | веќе видена

Две лица се повредени во сообраќајната несреќа на булеварот 8-ми Септември во близина на спортскиот центар Борис Трајковски. Според информациите од МВР за ...
сите 306 | | | веќе видена

Владата ја доби Предлог-иницијативата за устави измени од Министерството за правда и таа ќе биде разгледана на некоја од наредните седници, информираат за МИА ...
сите 90 | | | веќе видена

Турција, Шведска и Финска ќе се сретнат подоцна овој месец за да се обидат да ги надминат приговорите што ја одложија кандидатурата за членство на Шведска во ...
сите 171 | | | веќе видена

Стопанската комора за енергетика е на став дека ЕВН и Регулаторната Комисија го осиромашуваат народот на, како што велат, монополски рекетарски начин. ...
сите 104 | | | веќе видена

Министерот за здравство Фатмир Меџити денеска најави дека покрај разрешување на организациските директори во Клиничкиот центар во Скопје, медицинските ...
сите 122 | | | веќе видена

Охрид, 5. јуни 2023 (ИНПРЕС) – Периодов продолжува константниот раст на нивото на водата во Охридското Езеро, но и понатаму е под просекот за овој период од ...
сите 182 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за европски прашања Бојан Маричиќ во видеообраќање од Бечиќи каде присуствува на состанокот на министри за ЕУ по повод завршувањето на ...
сите 173 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Борусија Дортмунд ќе мора без Белингем во мечот за освојување на титулата?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: