Грција доби службена Влада – амбасадорот Каскарелис на местото на Дендиас

Почесниот амбасадор Василис Каскарелис на позицијата шеф на дипломатијата, поранешниот заменик – министер за одбрана Алкивиадис Стефанис се враќа во истото ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Поделено е мислењето на Грците во однос на тоа дали земјата во овој период оди во правилна или погрешна насока, додека пак седум од десет сметаат дека по ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Прашањето со притворениот градоначалник на Химара Фреди Белерис и негово ослободување го покренал минисерот за надворешни работи на Грција Василис Каскарелис ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На 85-годишна возраст почина грчкиот политичар Теодорос Пангалос, поранешен министер, вицепремиер, но и водечки член на партијата ПАСОК, јави дописничката на ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Она што го помислив беше оставка, тоа беше првото чувство и не беше минливо, тоа беше нешто што ме мачеше со часови и денови, но кога го надминав шокот, сфатив ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Меѓупартиската изборна комисија во Грција на вчерашниот состанок едногласно одлучила кандидатите за пратеници за изборите на 25 јуни, во тековниот предизборен ...
| | веќе видена | слични

Најзначаен напад што досега бил извршен врз грчка јавна владина организација, го карактеризираат од Министерствата за образование и дигитална политика на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот почесен конзул на Република Македонија во Хрватска, на сѝоцијалните мрежи гои честита изборот на новата ректорка на универзитетот Св Кирил и ...
сите 65 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски, денеска, на покана на турските власти, во Анкара присуствуваше на свечена церемонија на стапување на должност на претседателот ...
сите 287 | | | веќе видена

Холандскиот експерт за Балканот и екс дипломат во регионов Раиниер Јаарсма смета дека последната анкета на ИПИС (Институт за политички истражувања Скопје на ...
сите 407 | | | веќе видена

Тепачка меѓу повеќе лица се случила доцна синоќа во скопското село Волково, информираат од МВР. Според информациите, вчера во 23.45 часот било пријавено дека ...
сите 268 | | | веќе видена

Неуспехот да се смири ситуацијата на северот на Косово ќе има негативни последици, а Европската унија е подготвена да спроведе решителни мерки во оваа прилика, ...
сите 647 | | | веќе видена

Народот јасно гледа дека состојбата е неподнослива со уништената економија, доста е од националните предавства и порази кои што ги организира и во континуитет ...
сите 133 | | | веќе видена

Време зa читање: 2 минути Согласно податоците за движењето на цените на берзата HUPX во Унгарија за 2 јуни просечната часовна цена на еден мегават час ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Грција доби службена Влада – амбасадорот Каскарелис на местото на Дендиас

Од:
До кого (е-маил):
Порака: