Меџити ветува лифтови во тетовската болница – сега пациентите ги качуваат завиткани во ќебе


Меџити ветува лифтови во тетовската болница – сега пациентите ги качуваат завиткани во ќебе Александра Спасеска 25.05.2023 / 18:16 Македонија Не само еден, ...
| | веќе видена | слични

Владата се уште нема адвокат што ќе ја претставува државата пред судот во Париз за арбитражната постапка поради раскинатот договор и неизградениот Клинички ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство ги повика хирурзите од сите специјалности доброволно да оперираат за викендите за да ги намалат листите на чекање. По примерот на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за здравство Фатми Меџити ги повика хирурзите од сите специјалности доброволно да оперираат за викендите за да ги намалат листите на чекање. Тој ги ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По примерот на хирурзите од Ниш, министерот за здравство Фатмир Меџити ќе се обиде да го скрати времето на чекање за операција, услуга за која понекогаш во ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Фатмир Меџити ги повика македонските хирурзи да го следат примерот на колегите од Ниш, Србија, кои без надомест, изведуваа операции за ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Фатмир Меџити со нов предизвик за хирурзите. Тој денеска од од клиниката за трауматологија, ортопедија, реанимација и анестезија упати ...
| | веќе видена | слични

Робот почна да се користи при ортопедски операции и во Македонија. За првпат изведена е операција на артроза на колено со дегенеративни промени со асистенција ...
| | веќе видена | слични

Седумдесетгодишна жена е првата пациентка на Клиниката за трауматологија, ортопедски болести, анестезија, реанимација и интензивно лекување и ургентен центар ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Рускиот волонтерски корпус и Легијата на слободна Русија објавија дека го убиле Андреј Стешев, полковник на руските вооружени сили во регионот на Белгород.„За ...
сите 239 | | | веќе видена

Две лица се повредени во сообраќајната несреќа на булеварот 8-ми Септември во близина на спортскиот центар Борис Трајковски. Според информациите од МВР за ...
сите 306 | | | веќе видена

Владата ја доби Предлог-иницијативата за устави измени од Министерството за правда и таа ќе биде разгледана на некоја од наредните седници, информираат за МИА ...
сите 90 | | | веќе видена

Турција, Шведска и Финска ќе се сретнат подоцна овој месец за да се обидат да ги надминат приговорите што ја одложија кандидатурата за членство на Шведска во ...
сите 171 | | | веќе видена

Стопанската комора за енергетика е на став дека ЕВН и Регулаторната Комисија го осиромашуваат народот на, како што велат, монополски рекетарски начин. ...
сите 104 | | | веќе видена

Министерот за здравство Фатмир Меџити денеска најави дека покрај разрешување на организациските директори во Клиничкиот центар во Скопје, медицинските ...
сите 122 | | | веќе видена

Охрид, 5. јуни 2023 (ИНПРЕС) – Периодов продолжува константниот раст на нивото на водата во Охридското Езеро, но и понатаму е под просекот за овој период од ...
сите 182 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за европски прашања Бојан Маричиќ во видеообраќање од Бечиќи каде присуствува на состанокот на министри за ЕУ по повод завршувањето на ...
сите 173 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Меџити ветува лифтови во тетовската болница – сега пациентите ги качуваат завиткани во ќебе

Од:
До кого (е-маил):
Порака: